Коронавірус в Україні 13 травня: людям дозволили гуляти групами, а хмельницьке підприємство отримало дозвіл на виробництво апаратів ШВЛ

Коронавірус в Україні 13 травня: людям дозволили гуляти групами, а хмельницьке підприємство отримало дозвіл на виробництво апаратів ШВЛ

Фото: УНІАН

В Україні зафіксовано 16 425 інфікованих коронавірусом та 439 летальних випадків.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 402 нових випадки. Станом на 21:00 13 травня відомо про 16 425 хворих у країні. За добу хвороба забрала життя 14 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 439. Кількість одужалих вже 3 716.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців. 

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 16 425 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Харківській області (49), Чернівецькій області (48), Вінницькій області (48) та в місті Києві (30).

Детальна ситуація в областях має такий вигляд:

  • Вінницька область — 628 випадків;
  • Волинська область — 510 випадків;
  • Дніпропетровська область — 773 випадки;
  • Донецька область — 102 випадки;
  • Житомирська область — 530 випадків;
  • Закарпатська область — 764 випадки;
  • Запорізька область — 331 випадок;
  • Івано-Франківська область — 1144 випадки;
  • Кіровоградська область — 428 випадків;
  • м. Київ — 1960 випадків;
  • Київська область — 1049 випадків;
  • Львівська область — 870 випадків;
  • Луганська область — 42 випадки;
  • Миколаївська область — 225 випадків;
  • Одеська область — 680 випадків;
  • Полтавська область — 257 випадків;
  • Рівненська область — 1045 випадків;
  • Сумська область — 157 випадків;
  • Тернопільська область — 1028 випадків;
  • Харківська область — 672 випадки;
  • Херсонська область — 165 випадків;
  • Хмельницька область — 196 випадків;
  • Чернівецька область — 2444 випадки;
  • Черкаська область — 346 випадків;
  • Чернігівська область — 79 випадків.

Детальніше про інфікування коронавірусом у регіонах дивіться у нашій інфографіці:    

Фото: ТСН.ua

Послаблення карантину і чинні заборони

Міністерство охорони здоров’я України має орієнтовні дати переходу до наступного етапу зняття карантину, однак це буде можливо лише за умови досягнення певних показників. Контрольні дати, які МОЗ розробило для себе, - це 22 травня, 1 червня, 11 червня і так далі.  

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який 13 травня виступив у Верховній Раді, в Україні пандемія коронавірусу розвивається за помірним сценарієм, на відміну від багатьох європейських країн. Зараз країна досягає "плато і піку" розвитку коронавірусу. 

Шмигаль також сказав, що карантин буде подовжений після 22 травня, але з поступовим переходом до власне адаптивної моделі, тобто коли різні обмеження вводяться в різних регіонах залежно від ситуації. Карантинні заходи будуть пом’якшувати, але все більше повноважень передаватимуть органам місцевого самоврядування. Це потрібно для того, щоб можна було локалізовувати хворобу у місці, де вона виникає.  

Водночас, глава уряду пояснив, що наразі відновлення транспортного сполучення між містами неможливе, оскільки це призведе до поширення коронавірусної хвороби. Це може статися лише на третьому етапі послаблення карантину і винятково за умови дотримання санітарної, гігієнічної, епідеміологічної дисципліни та поведінки.

Денис Шмигаль розповів, що найбільше грошей з Фонду боротьби з коронавірусом, який склав 65 млрд, виділили Пенсійному фонду. Серед основних напрямків витрат також допомога безробітним та закупівля ліків і зарплати лікарям.  

Під час відеозвернення 13 травня президент Володимир Зеленський заявив, що другий етап пом'якшення карантину, попередньо, готується на 22 травня, але це буде можливе лише за умови зниження кількості нових інфікованих коронавірусом COVID-19. Для того, аби це сталося і уряд не посилював знову карантин, громадяни повинні й надалі дотримувати обмежувальних заходів. 

За словами глави держави, на другому етапі послаблення карантину в Україні можуть відкрити готелі та дозволити проводити спортивні змагання.  

Також після 22 травня можуть точно визначитися із датою проведення ЗНО для випускників.

Поки щеплення від коронавірусу не буде, українці житимуть з обмеженнями - Шмигаль

Поки щеплення від коронавірусу не буде, українці житимуть з обмеженнями - Шмигаль

Надбавки медикам

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав неприпустимою виплату 300% надбавок медикам лише у декількох областях. Відтепер це питання на особистому контролі в президента, прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я.

Шмигаль очікує від міністра охорони здоров’я Максима Степанова звіт про кожну область та кожну лікарню, які мають отримати доплати. "Міністр фактично зібрав інформацію поіменну. Мають сформувати списки щодо кожної лікарні і показати хто і як отримав", - наголосив він.

Паралельно перевіркою щодо доплат займається Держпраці. 

Лікування коронавірусу

Над розробкою ліків від нової коронавірусної інфекції працюють щонайменше п’ять українських підприємств.  

"На сьогодні у нас ті підприємства, які працюють, - це "Фармак", це "Борщагівський фармацевтичний завод", "Дарниця", "Біофарма", "Інтерхім". Тобто вони кожен намагаються зробити ліки, зокрема і для симптоматичного лікування", - зазначив глава МОЗ Максим Степанов.

Держпідприємству "Новатор" (Хмельницький) МОЗ дало дозвіл виробляти апарати штучної вентиляції легенів.  На підприємстві готові переорієнтувати виробництво і в період пандемії забезпечити кожну лікарню таким апаратом.  

Компанія "Укргентех" скаржиться на те, що Центр громадського здоров’я МОЗ забракував тест-системи на коронавірус їхнього виробництва. За повідомленням компанії у ЦОЗ повідомили, що не отримали достовірних результатів під час використання цих тестів.

"Укргентех" вважає, що перевіряти їхній виріб мають безпосередньо у лабораторіях, які проводять тестування населення. Також впевнені, що рекомендувати ці тести до використання має Держлікслужба, а не ЦОЗ.

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ

За минулу добу у Києві підтвердили ще 30 випадків нової коронавірусної інфекції. Захворіли сім жінок віком від 21 до 82 років, 9 чоловікiв від 39 до 81 року, 3 дівчинки віком 8, 9 та 14 рокiв й один хлопчик, якому 13 років.  Також серед нових випадків - один медик.

Станом на 13 травня в столиці вже 1960 підтверджених випадків на COVID-19.  

У Київській області від 11 травня почав діяти перший етап виходу з карантину. Але обов'язковим надалі залишається носіння масок, перебування у громадських місцях із документами, дотримання режиму самоізоляції.  Не можна проводити будь-які масові заходи. Навчання у всіх закладах освіти також під забороною. Не можна відвідувати й установи, що надають паліативну допомогу, соціального захисту. Детальніше читайте за цим посиланням.

Тим часом, в області відновлюють роботу агропродовольчі ринки. На 13 травня працює вже 33 ринки, де адміністрація має дотримуватися протиепідеміологічних вимог. Однак, від 1 травня вже виявили 8 ринків із порушеннями.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що звернувся до Кабінету міністрів із прохання відкрити метро від 25 травня. Він зазначив, що дедалі більше людей повертається на роботу і на місто чекає транспортний колапс.  

Також Кличко заявив, що в столиці після 22 травня планують відновити роботу громадського транспорту у звичайному режимі.

А для збирання використаних масок і рукавичок у продовольчих магазинах Києва розташували 14 спеціальних пунктів.

Хмельницька область 

Мешканці Старокостянтинова регулярно ігнорують карантинні вимоги, що призводить до поширення коронавірусу в місті, як сімейна пара, яка, знаючи про своє інфікування, їздила на поминки, а чоловік з температурою пішов на роботу. За неофіційною інформацією місцевого видання, підприємство, на якому працює хворий на коронавірус, закрили, а працівників відправили на самоізоляцію.  

Дніпропетровська область

За виписку пацієнтів з підтвердженим коронавірусом відсторонили головного лікаря четвертої міської лікарні у Кривому Розі. Обставини інциденту розслідує спеціальна комісія.  

Чернівецька область

13 травня у Чернівцях дозволили роботу салонів краси, ремонтних майстерень та надання стоматологічної допомоги. Вони можуть працювати за умови дотримання вимог відповідних постанов головного державного санітарного лікаря України. Крім того, знято заборону на відвідування кладовищ. Утім, вимога здійснювати поховання померлих, проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил залишається чинною. Зокрема, йдеться про участь не більше десяти осіб та забезпечення відстані між присутніми не менше ніж 1,5 метра.  

В Чернівецькій ОДА 13 травня повідомили, що серед зафіксованих минулої доби 48 заражених новою коронавірусную інфекцією COVID-19 опинилося одномісячне немовля. Найстаршому буковинцю, який захворів, 78 років. Також за минулу добу в області від наслідків коронавірусу шестеро людей померли. Вони мали важкі форми пневмонії.  

Рекордна кількість видужалих: одразу 343 людини подолали коронавірус – дані за 13 травня  

Рекордна кількість видужалих: одразу 343 людини подолали коронавірус – дані за 13 травня  

Слід зауважити, що вчора було відомо про 16 023 хворих на коронавірус і, зокрема, про 425 померлих. Подолати недугу змогли 3 373 українців. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 13 травня.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація