Коронавірус в Україні 10 вересня: вакцина від львівських науковців та збільшення "червоних зон"

Коронавірус в Україні 10 вересня: вакцина від львівських науковців та збільшення "червоних зон"

Фото: УНІАН

В Україні зафіксовано 145 612 інфікованих коронавірусом та 3 023 летальних випадки.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 2 582 нових випадки. Станом на 21:00 10 вересня відомо про 145 612 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 3 023. Кількість одужалих становить уже 65 887.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 145 612 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській області - 339 випадків, у Києві - 298 випадків, у Тернопільській області - 251 випадок, у Львівській - 183, в Івано-Франківській області - 143, та у Чернівецькій - 134 випадки.

Детальна ситуація з інфікуванням коронавірусом в областях станом на 10 вересня має такий вигляд:

Фото: ТСН.ua

Вакцини для населення

Україна зможе отримати дози вакцини від коронавірусу для 20% населення за міжнародною ініціативою COVAX (глобального механізму щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19).

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час телефонної розмови з міністром охорони здоров’я Німеччини Йенсом Шпаном у четвер, 10 вересня, передає пресслужба МОЗ.

Так, міністри охорони здоров’я України та Німеччини обговорили питання клінічних досліджень і доступу до вакцин від COVID-19.

“Україна вдячна ЄС та Німеччині за безпосередній фінансовий вклад та політичну підтримку міжнародної ініціативи COVAX, завдяки чому Україна зможе отримати дози вакцини для 20% населення. Проте у цьому випадку у нас залишиться понад 30 млн людей, що потребуватимуть вакцини з інших джерел”, - сказав Степанов.

За його словами, Україна також шукатиме джерела поставок вакцини для проведення щеплення усім групам ризику.

Вакціна від львівських науковців

Директор Інституту біології клітини НАН України Андрій Сибірний та його заступник Костянтин Дмитрук виграли виграли грант на створення антибіотика нового покоління, розробку вакцини від коронавірусу, а також на розробку нових біоаналітичних продуктів на основі штучних ферментів та наноматеріалів. Науковці подали свої проєкти на конкурс Національного фонду досліджень України і 8 вересня дізналися про перемогу.

Дмитрук отримає 5,1 мільйона гривень на розробку нового антибіотика, Андрій Сибірний – 10 мільйонів гривень на розробку вакцини проти нового коронавірусу SARS-CoV-2.

"У світі вже кілька країн працюють над створенням вакцини від Covid-19. Існує так званий феномен антитілозалежного посилення інфекції, що полягає в посиленні інфекційного процесу у присутності антитіл, специфічних до білка "корони" SARS-CoV-2. Ми врахували цей досвід у своїй роботі і для отримання антитіл маємо намір використовувати різні частини білка "корони" для уникнення зазначеного феномену. Напрацьовувати фрагменти вірусних білків будемо на дріжджах, адже це швидше і дешевше, ніж на тваринних клітинах", – зазначив доктор біологічних наук Андрій Сибірний.

Костянтин Дмитрук своєю чергою займеться пошуком нових антибіотиків.

Оновлення карантинних зон

10 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Від понеділка, 14 вересня, почне діяти нове епідемічне зонування. Воно встановлюється на 14 днів.

Червона зона:

  • місто Чоп Закарпатської області;
  • міста Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області;
  • Перемишлянський та Пустомитівський райони Львівської області;
  • міста Біляївка, Ізмаїл та Болградський район Одеської області;
  • місто Дубно Рівненської області;
  • міста Тернопіль, Бережани та Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Заліщіцький, Збаразький, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони Тернопільської області;
  • Великобурлуцький район Харківської області;
  • місто Славута та Волочиський район Хмельницької області;
  • місто Канів Черкаської області;
  • місто Чернівці, Герцеївський, Кельменецький, Кіцманський, Новоселицький та Сторожинецький райони Чернівецької області.
  • місто Ніжин, Бобровицький та Носівський райони Чернігівської області.

Детальніше про оновлені зони читайте за посиланням.

Коронавірус у головнокомандувача ЗСУ

У головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака виявили коронавірус.

"Ми підтверджуємо: протягом двох тижнів Головнокомандувач Збройних сил генерал-полковник Руслан Хомчак перебуває на самоізоляції, наразі його стан задовільний", – розповів начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ полковник Богдан Сеник.

Він також уточнив, що хворобу було виявлено після здачі ПЛР-тесту, який показав позитивний результат. Сеник також додав, що головнокомандувач дотримується всіх рекомендацій Міністерства охорони здоров’я та вирушив на ізоляцію одразу, щойно отримав позитивний тест.

Одеса без тестів

В Одеській області станом на 10 вересня зареєстровано 41 випадок інфікування коронавірусом. Проте така статистика пов'язана не зі спадом хвороби, а з відсутністю тест-систем і реагентів.

Як ТСН.ua розповів представник Лабораторного центру МОЗ України в Одеській області Сергій Дементьєв, навіть той 41 випадок коронавірусу підтверджували у приватних лабораторіях. У державних закінчились реагенти та тест-системи. Лаборантам немає на чому працювати.

"Гроші на тест-системи та реагенти є, але постачальники не можуть в достатньому обсязі надати необхідне, це загальнонаціональна проблема", — сказав він.

Також, згідно з даними РНБО, за останню добу в Одеській області від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, померли дві людини. 

Нагадаємо:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація