Коронавірус: українські вчені не можуть дістатися станції "Вернадський" через закриті кордони

Дата публікації
Перегляди
2855
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус: українські вчені не можуть дістатися станції "Вернадський" через закриті кордони

Фото: starylev.com.ua

Учених помістили на двотижневий карантин.

Спецоперація "Антарктида-2020": уже півмісяця українські науковці намагаються дістатись антарктичної станції "Вернадський".

Через спалах коронавірусу, а відтак закриті кордони, полярники долетіли лише до чилійського міста Пунта-Аренас. І це тільки завдяки українським дипломатам, які отримували для них спеціальні дозволи, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Зараз чилійська влада закрила науковців на самоізоляцію. Тим часом в Антарктиду скоро повернуться морози. 

Керівник 25 української антарктичної експедиції Юрій Отруба каже, до станції "Вернадський" залишається якихось 5 днів морем: "За моєю спиною уже Магеланова протока. Порт, де знаходяться суда, які вирушають в сторону Антарктиди. Там же знаходиться наше судно, в якому відбувається погрузка і харчів, і будівельних матеріалів - усього, що необхідно для станції "Академік Вернадський".

Учасники експедиції не вантажать своє обладнання на судно, вони змушені ще два тижні сидіти в одномісних номерах. Вийти можна хіба на дах готелю: "Як ви можете зараз побачити, це однокімнатна квартира з кухнею та студією, тобто ми самі тут готуємо. З номера ми не будемо виходити, це нам заборонено".

Українські вчені не можуть дістатись до станції "Вернадський", бо кордони закриті через коронавірус

Українські вчені не можуть дістатись до станції "Вернадський", бо кордони закриті через коронавірус

Науковці додають: поставити "Вернадського" на консервацію означає знищити його, бо мова йде про старі споруди 1970-х років. Якщо дати їм померзнути без опалення цілу полярну зиму, то навесні відновлювати буде нічого. Розглядався також героїчний варіант: якби 25 експедиція не змогла дістатися станції, то 24 не покинула станцію і була б змушена зимувати другу зиму поспіль. Це, кажуть, дуже важко і фізично, і морально.
 

Про те, як 25 експедиція діставалася Південної Америки, можна знімати кіно, розповідає директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. Три спроби відправити експедицію зірвалися. Спочатку вилетіли через Туреччину, але не прийняла Колумбія, там запровадили карантин, друга спроба - через Бразилію, але кордон закрили уже турки. Розроблявся план прямого перельоту літаком з України в Антарктиду. Зрештою 25 експедиція полетіла через Катар, потім в Бразилію, а вже звідти до Чилі.

"Дорога наша була надзвичайно складна та виснажлива. Були домовленості на дуже високому рівні, адже під час коронавірусу всі країни закривають свої кордони", - додає Дикий.

Чи не вперше науковці тішаться глобальному потеплінню. За прогнозом, цього року океан замерзне на кілька тижнів пізніше і полярники мають встигнути замінити своїх колег на станції "Вернадський".

Кореспондент ТСН Олександр Загородний.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2855
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація