Станом на 18 травня у світі зафіксовано понад 4,7 млн інфікованих коронавірусом та понад 315, 2 тисяч смертей.
Кількість інфікованих коронавірусом у світі станом на понеділок, 18 травня, понад 4,7 млн осіб. Згідно з даними університету Джона Гопкінса, понад 315, 2 тис. хворих померло.
Географія поширення коронавірусу
Лідером за поширенням коронавірусу у світі залишаються Сполучені Штати Америки. Там наразі понад 1,49 млн інфікованих, понад 89 тис. загиблих. Видужати змогли 272 тис. хворих.
Росія перебуває на другому місці. У РФ станом на 18 травня 290 тисяч випадків коронавірусу, Велика Британія - на третій сходинці: 244 тисячі випадків. Бразилія зі 244 тис. хворих випередила Іспанію та Італію, де 230 тис. і 225 тис, відповідно.
Пандемія коронавірусу в Європі
Італія
Італія - одна з найбільш постраждалих і вражених коронавірусом європейських країн. Наразі в країні через пандемію коронавірусу померла 31 тисяча пацієнтів. Водночас 18 травня після двох місяців жорсткого карантину відновили роботу італійські ресторани, бари, перукарні, музеї, спортивні центри і більшість магазинів. Як пише газета Corriere Della Sera, попри послаблення обмежень і клієнти, і співробітники повинні дотримуватися соціальної дистанції і носити маски. У місцях покупки їжі та одягу - одноразові рукавички. На вході в торгові центри вимірюють температуру.
Також уперше за час карантину від 18 травня люди можуть відвідувати Собор святого Петра у Ватикані, де папа Римський Франциск вже провів публічну месу. Загалом під час меси у соборі були присутні близько 30 людей. Тепер, коли всі церкви в Італії відновили роботу, віряни під час служб обов’язково мають бути в масках та дотримуватися дистанції.
Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30 Христини Суворіної, у кав'ярнях в очікуванні свого замовлення майже усі італійці все ж залишаються в масках. Також обов'язкова дистанція, дезинфекція та перевірка температури у персоналу перед робочим днем.
"Кожен працівник ресторану повинен виміряти температуру перед тим, як йти на роботу. Вона повинна бути не більше 37,5 градусів, щоб уникнути ризику заразити когось з колег, клієнтів", - каже Мартіна Карлоні, власниця ресторану в Італії.
Разом із тим в усій Італії пройшла акція протесту власників ресторанів під назвою "Io non apro", що у перекладі означає "я не відкрию". Ресторатори обурюються, що досі не отримали допомоги від уряду. Тим, хто втратив свій дохід, обіцяли виплатити по 600 євро та частину орендної плати.
Також від 3 червня уряд Італії планує відкрити кордони для країн ЄС.
Франція
А от у Франції знову зачинилися понад пів сотні шкіл, де зафіксували випадки коронавірусу. Відомо, що минулого тижня 40 тисяч шкіл після карантину відновили роботу, але 18 травня у них виявили 70 випадків коронавірусу.
Приміром, в одному з навчальних закладів Ніцци коронавірус виявили у 10-річного учня. А в кількох школах у регіоні Нова Аквітанія коронавірусом захворів персонал, який не контактував з учнями.
Іспанія
Від 18 травня в Іспанії починається наступний етап послаблення карантину. Іспанцям тепер можна зустрічатися з друзями і рідними, які проживають в одній провінції, проте заборонено збиратися групами понад десять осіб і обов'язково всі повинні дотримуватися дистанції, пише газета газета El País.
Також частково запрацювали спортивні та наукові центри, університетські лабораторії й музеї. Однак, приклад, у Барселоні, Мадриді та північно-західних регіонах майже всі обмеження залишаються в силі, дозволено лише проводити похорон та відкриваються маленькі крамниці.
В сюжеті ТСН.19:30 Олександри Молоткової розповідається, що уряд країни попри пом'якшення карантину планує знову подовжити надзвичайний стан. Посадовці хочуть, щоб він тривав до кінця червня. Крім того, наголошуються, жодна з чотирьох фаз послаблення карантину не дозволяє переїздити в інші провінції, тому більшість канікул на літніх відпусток можуть не відбутися.
Португалія
Від 18 травня в країні "друга фаза" скасування карантинних обмежень. В країні відкрилися ресторани і кафе, великі магазини і музеї. За інформацією Publico, у закладах громадського харчування діють суворі правила, до прикладу ресторани можуть обслуговувати лише половину своїх столів. Також поновилася заняття у школах, але лише для старшокласників, які мають підготуватися до іспитів. Також запрацювали дитячі садки.
Росія
Кількість підтверджених випадків коронавірусу у РФ, як пише "Интерфакс", перевищило 290 тисяч. За останню добу занедужали 8 926 росіян. Загалом в країні від коронавірусу померли 2 722 людини, із них за добу - 91 особа. А от одужали від початку епідемії понад 67 тисяч росіян. Найбільше хворих в Москві - 146 062 осіб. За добу інфікувалося 3 238 москвичів.
Білорусь
За минулу добу в країні зареєстрували 969 нових випадків інфікування коронавірусом та шість смертей. Загалом від початку пандемії у Білорусі коронавірус підхопили 30 572 осіб та 171 пацієнт з COVID-19 помер.
Своєю чергою, заступниця міністра охорони здоров'я Білорусі Олена Богдан заявила, що країна вийшла на плато по захворюваності. А у ВООЗ закликали владу країни ухвалити загальнонаціональні заходи щодо посилення фізичного дистанціювання.
Румунія та Угорщина
На румунсько-угорському кордоні після послаблення карантину утворилися величезні черги людей, які намагалися потрапити до Румунії. Черги нібито утворилися від 16 травня і розтягнулися на щонайменше 7-8 кілометрів. А через ускладнені процедури пропуску та велику кількість людей, громадяни зрештою збилися в натовп і почали штурмувати пункти пропуску.
Сполучені Штати Америки
Президент США Дональд Трамп заявив про значне зниження нових випадків інфікування коронавирусом. Він сказав, що ця інформація є для нього "хорошою новиною".
Водночас державний секретар США Майк Помпео більше не стверджує, що COVID-19 походить з Уханьського інституту вірусології. Він також наголосив, що Сполучені Штати "неодноразово просили" Китай дозволити американським фахівцям приєднатися до розслідування щодо джерела нової коронавірусу.
"Відомо, що вірус почався в Ухані, але ми не знаємо, звідки й від кого. Це важливі речі", - заявив Помпео.
А от директор Білого дому з торгової політики Пітер Наварро заявив, що Китай впродовж двох місяців приховував COVID-19 і дозволяв мешканцям країни подорожувати за кордон. Однак, він зауважив, що вважає "дії" КНР "ненавмисними".
Пандемія коронавірусу в Азії
Китай
Уперше за останній місяць в Китаї зафіксували смерть від коронавірусу. За останню добу в країні було зафіксовано сім нових випадків захворювання COVID-19. Станом на 18 травня у Китаї 84 054 пацієнтів із коронавірусом.
Південна Корея
Країна 18 травня повідомила про п'ятнадцять нових випадків коронавірусу. Впродовж доби від ускладнень захворювання помер ще один пацієнт.
Індія
За минулу добу в Індії виявили 5 242 нових хворих на COVID-19. За останні 24 години хвороба забрала життя 157 осіб. Це найбільший одноденний сплеск випадків зараження коронавірусом. Різке зростання інфікувань COVID-19 пояснюється тим, що робітники-мігранти почали повертатися додому після втрати роботи в центрах населення Індії.
Читайте також про те, як розвивається ситуація із поширенням коронавірусу в Україні:
- Як і коли в Україні запрацює громадський транспорт: що каже влада
- У МОЗ назвали регіони, де виявили найбільшу кількість випадків коронавірусу: подробиці
- У Харкові лікарі швидкої протестували: відомо чому
- Верховна Рада повернулася до звичної роботи: цього тижня планують розглянути 60 законопроєктів
- Коронавірус в Україні: криза вдарить по кожній другій родині з дітьми