Коронавірус у світі 14 травня: США згорнули випробування "перспективних" ліків, в Італії знову побільшало смертей

Коронавірус у світі 14 травня: США згорнули випробування "перспективних" ліків, в Італії знову побільшало смертей

Фото: Associated Press

Станом на 14 травня у світі зафіксовано понад 4,38 млн інфікованих коронавірусом та понад 298 тис. смертей.

Кількість інфікованих коронавірусом у світі станом на четвер, 14 травня, понад 4,38 млн осіб. Згідно з даними університету Джона Гопкінса, понад 298 тисяч хворих померло.

Географія поширення коронавірусу

Лідером за поширенням коронавірусу у світі залишаються Сполучені Штати Америки. Там наразі понад 1,39 млн інфікованих, понад 84 тис. загиблих. Видужати змогли 230 тис. хворих.

Росія випередила Іспанію й опинилася на другому місці. У РФ станом на 14 травня 252 тисячі випадків коронавірусу, Велика Британія - на третій сходинці: 234 тисячі випадків, Іспанія - на четвертій (228 тис.), Італія - на п'ятій (222 тис.).

Пандемія коронавірусу в Європі 

Іспанія

Як свідчать офіційні дані іспанського Міністерства охорони здоров’я, за останню добу в країні виявили 506 нових випадків інфікування. Померло 217 осіб, загалом загинули понад 27,3 тисячі осіб. Найбільша кількість інфікованих — у Мадриді (65,6 тисячі осіб) і Каталонії (55,4 тисячі).

За інформацією El Pais, в Іспанії від 15 травня запроваджується двотижневий карантин для усіх осіб, які прибули з-за кордону. Виходити можна тільки у певних випадках, зокрема, для придбання їжі, ліків.  Під час виходу з дому носіння маски буде обов'язковим.  

Італія

Папа Римський оголосив 14 травня днем молитви та посту за закінчення пандемії коронавірусу. Також понтифік підтримав тих, хто бореться з COVID-19 і виступив за об'єднання наукових зусиль з пошуку вакцини проти коронавірусу. 

За минулу добу в Італії, за даними Департаменту цивільного захисту, від коронавірусу померли 262 людини. Це найбільший показник за останній тиждень. Крім того, за добу виявили 992 нові випадки зараження.

Велика Британія

У країні затвердили тест швейцарської фармацевтичної компанії Roche, який виявляє антитіла на коронавірус COVID-19. У британському МОЗ кажуть, що це "перший тест, який має серйозний потенціал". Цей тест Roche на антитіла може дати результат приблизно за 18 хвилин. Розробник стверджує, що він має точність понад 99,8% і стовідсоткову чутливість. Наразі Британія працює над придбанням достатньої кількості наборів для загального тестування. 

Бельгія

Від 18 травня в країні мають частково відновити роботу школи для початкових та середніх класів, а свої двері для відвідувачів відчинять музеї. Деякі інші заклади, як-от перукарні чи косметології, також можуть знову відкритись. Місцеві органи влади також можуть дозволити відкрити ринки. Але це можливо за умови обов'язкового дотримання заходів безпеки.

Чорногорія

Днями панотці Сербської православної церкви у місті Нікшич провели служби для тисяч прочан. Через це їх затримали. А сотні парафіян вийшли на велелюдний мітинг із вимогою негайно звільнити священників. На акцію зібралися без жодних захисних засобів і не дотримувались дистанції. Через сутички поліція затримала кількадесят осіб. 

Росія

За останню добу у РФ підтвердили 9 974 нових випадків коронавірусу та 93 смерті від нього. Загалом станом на 14 травня COVID-19 в Росії заразилося 252 245 людей і померло 2 305 осіб. Найбільше нових випадків коронавірусу виявили в Москві. Там зафіксували за добу 4 712 нових хворих.

Церковно-коронавірусний скандал: у Чорногорії затримали священників, які порушили карантин

Церковно-коронавірусний скандал: у Чорногорії затримали священників, які порушили карантин

Пандемія коронавірусу в Америці 

Сполучені Штати Америки

У Сполучених Штатах Америки, які стали осередком пандемії коронавірусу, зафіксували  1,39 млн інфікованих COVID-19. Країна досягла цієї позначки за п'ять місяців: уперше хворобу на території Штатів зафіксували у січні.  

Національний інститут алергії та інфекційних захворювань припинив у США випробування ремдисивіру , який вважали потенційними ліками від нового коронавірусу. Дослідники пояснили це тим, що такі тести загрожують здоров’ю частини заражених пацієнтів, які у дослідженні для порівняння приймали плацебо. Попри оптимістичні дані голови інституту Ентоні Фаучі, інші дослідники не вважають препарат дієвим і зауважують, що дані мають суперечливий вигляд. Китайські дослідники, які раніше провели аналогічний експеримент, зазначили, що препарат може бути марним у лікуванні. 

Сполучені Штати, як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, звинувачують Китай у хакерських атаках. Федеральне бюро розслідувань вважає, що метою хакерів є дослідницькі лабораторії та центри з винайдення вакцини і ліків від COVID-19, що робить американську систему реагування вразливою на тлі пандемії.

У бік Пекіна звинувачення від Штатів через епідемію коронавірусу звучать не вперше. Раніше у Вашингтоні заявляли, що Китай навмисно приховував дані про поширення недуги. А американський президент Дональд Трамп наголошував, що Китай міг приборкати спалах ще до поширення його в усьому світі.

Пандемія коронавірусу в Азії

Китай

У Китаї, звідки почалася пандемія коронавірусу, упродовж минулої доби виявили три нові випадки COVID-19. Загалом у медзакладах залишається 101 інфікований коронавірусом пацієнт. Нових смертей від ускладнень COVID-19 не фіксують вже понад три тижні поспіль. 

Також повідомляється, що 716 пацієнтів із новою коронавірусною інфекцією, які не мають симптомів захворювання, перебувають під медичним спостереженням. 

У ВООЗ застерігають, що коронавірус у світі може ніколи не зникнути

У ВООЗ застерігають, що коронавірус у світі може ніколи не зникнути

Читайте також про те, як розвивається ситуація із поширенням коронавірусу в Україні:

  • Карантин в Україні: уряд дозволив роботу непродовольчих ринків 
  • На Закарпатті від коронавірусу помер ромський барон
  • Як транспорт виходитиме з карантину: Криклій розповів про етапи відновлення пасажирських перевезень
  • В Україні з'явилася перша донорка плазми для хворих на коронавірус: що відомо про жінку  

Повʼязані теми:

Наступна публікація