Станом на 13 травня у світі зафіксовано понад 4,29 млн інфікованих коронавірусом та понад 293 тис. смертей.
Кількість інфікованих коронавірусом у світі станом середу, 13 травня, понад 4,29 млн осіб. Згідно з даними університету Джона Гопкінса, понад 293 тисяч хворих померло.
Географія поширення коронавірусу
Лідером за поширенням коронавірусу у світі залишаються Сполучені Штати Америки. Там наразі понад 1,37 млн інфікованих, понад 82 тис. загиблих. Видужати змогли 230 тис. хворих.
Росія випередила Іспанію й опинилася на другому місці. У РФ станом на 13 травня 242 тисячі випадків коронавірусу, Велика Британія на третій сходинці - 230,9 тисяч випадків, Іспанія на четвертому - 228 тис., Італія на п'ятому - 221,2 тис.
Пандемія коронавірусу в Європі
Італія
Аеропорт "Рим-Ф'юмічіно" почав випробовувати розумний шолом проти коронавірусу. Новинка здатна вимірювати температуру пасажирів під час руху. Давачі термосканування здатні перевіряти людей у радіусі семи метрів. Інфрачервоне зображення пасажира та показники його температури виводяться на внутрішній екран пристрою праворуч, залишаючи вільним ліве око. Носити такі шоломи зможуть співробітники служби безпеки, щоби перевіряти людей, що заходять до аеропорту чи стоять у чергах у ньому.
Франція
У Франції, щоб розвантажити ключові пересадочні станції у підзмеці, у години пік переходити з однієї лінії на іншу треба по вулиці. Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, відсьогодні за проїзд у громадському транспорті без маски можуть оштрафувати на 135 євро. Самі маски роздають на вході.
Щоб тримати рекомендовану соціальну дистанцію, у Франції на станціях метро та вокзалу з’явилися спеціальні наліпки.
Хорватія
У громадському транспорті Хорватії, розповідається в сюжеті ТСН.19:30, контролери перевіряють наявність квитків у пасажирів в масках і рукавичках, а от пасажирам маски рекомендовані, але не обов’язкові. Натомість радять частіше дезинфікувати руки. Засоби для дезинфекції є у кожному вагоні.
Польща
Уряд країни подовжив дію карантинних обмежень на кордоні з країнами ЄС ще на місяць. Обмеження полягають в тому, що перетинати кордон країни можна лише у деяких визначених пунктах пропуску. Зокрема, до 12 червня такі обмеження діятимуть на кордонах з сусідами-членами ЄС – Німеччиною, Литвою, Чехією та Словаччиною.
Зазначимо, що станом на 13 травня у Польщі 17 204 випадків коронавірусу, із них 847 людей померли і понад 6 тисяч громадян одужали.
Німеччина
Від 16 травня країна послаблює режим на кордонах з Францією та Австрією - про це вже є домовленості з урядами сусідніх країн. З Італією залишаються обмеження на попередньому рівні, оскільки в країні складна епідеміологічна ситуація. В самій Німеччині наразі 173 647 випадків зараження COVID-19.
Велика Британія
У Великій Британії 13 травня стартував перший етап послаблення карантину. У сюжеті ТСН.19:30, йдеться, що британцям радять у транспорті тримати дистанцію і перебувати у масці. У Британії на відміну від материкової Європи їх не роздають, а радять робити самим.
Росія
У Росії офіційно оголошено про 242 271 випадків захворювання коронавірусом COVID-19. Одужали станом на 13 травня 48 003 людини, померли - 2 212. Найбільша кількість заражених - в Москві.
За останню добу в Росії зафіксували 10 028 нових випадків захворювання коронавірусом.
У період пандемії у РФ почала зростати смертність від алкоголю, тож у країні задумались над підвищенням віку для продажу алкоголю до 21 року. Міністр здоров'я нагадав, що вже обговорювалася ініціатива про збільшення до 21 року віку продажу алкоголю. "І саме для того, щоб не формувати в подальшому культуру прихильності (до алкоголю - ред), це вже можна зробити сьогодні. Гадаю, що якщо депутати готові до реалізації - чому ні", - зазначив Михайло Мурашко.
Пандемія коронавірусу в Америці
Сполучені Штати Америки
У Сполучених Штатах Америки, які стали осередком пандемії коронавірусу, зафіксували 1,37 млн інфікованих COVID-19. Країна досягла цієї позначки за п'ять місяців: уперше хворобу на території Штатів зафіксували у січні.
Із в'язниці 13 травня вийшов керівник передвиборчого штабу Дональда Трампа на президентських виборах 2016 року Пол Манафорт. Його адвокати клопотали про це через пандемію коронавірусу. Він відбуватиме решту свого терміну під домашнім арештом.
Тим часом спікерка Конгресу Ненсі Пелосі у відеозверненні до американців назвала епідемію коронавірусу "найбільшою катастрофою в історії".
"Ми всі знаємо ці цифри. Ми зіткнулися з найбільшою катастрофою в історії нашої країни", - заявила Пелосі.
На думку головного експерта команди Білого дому з боротьби із коронавірусом Ентоні Фаучи, смертей від COVID-19 в США "майже напевно більше, ніж зареєстровано". Також він сказав, як пише "Голос Америки", що не слід думати, що "вірус просто зникне" до осені, і дуже ймовірно, що наприкінці року буде нова хвиля хвороби. Водночас він висловив надію, що на той час США будуть готові краще, аніж зараз.
Пандемія коронавірусу в Азії
Китай
У Китаї, звідки почалася пандемія коронавірусу, 13 травня повідомили про сім нових випадків COVID-19. Шестеро хворих заразилися всередині країни, тоді як ще один нещодавно прибув з-за кордону.
Нових смертей від ускладнень COVID-19 не фіксують вже три тижні поспіль. Раніше Пекін додав до статистики ще один летальний випадок, не уточнивши, де та коли помер пацієнт.
У Гонконзі вперше за 22 дні зафіксували нові випадки коронавірусу. Хворобу виявили у 66-річної пенсіонерки та її п'ятирічної внучки. Вони останні три місяці не покидали район. Зазначається, що інфіковані не живуть разом. Вісім родичів жінки вже ізольовані, у деяких з них проявилися симптоми COVID-19.
Південна Корея
У країні за добу виявили 26 нових хворих коронавірусом. Впродовж доби від ускладнень захворювання померла ще одна людина. Загалом від початку спалаху на нову коронавірусну інфекцію у Південній Кореї захворіли 10 936 людей. 258 пацієнтів померли від ускладнень COVID-19, тоді як понад дев'ять тисяч осіб одужали та виписалися з медзакладів.
Близький Схід
Єгипет
У Єгипті в п’ятницю, 15 травня, відкриються готелі. Поки що лише для місцевих, і на чверть потужностей. Як розповідається у сюжеті ТСН.19:30, через відсутність іноземних туристів, країна щомісяця втрачає щонайменше мільярд доларів.
Читайте також про те, як розвивається ситуація із поширенням коронавірусу в Україні:
- Зеленський розповів, чому в Україні можуть знову посилити карантин: деталі
- Послаблення обмежень: у КМДА пояснили, що залишається під забороною на карантині
- Шмигаль пояснив, чому не можна відновлювати сполучення між містами України
- Виробник вітчизняних тестів на коронавірус поскаржився, що їхні вироби забракували
- Степанов розповів, хто і як розробляє ліки від коронавірусу в Україні: подробиці