Коронавірус у світі 12 травня: у Росії заразився речник Путіна Пєсков, а у Білому домі всі одягнули маски

Коронавірус у світі 12 травня: у Росії заразився речник Путіна Пєсков, а у Білому домі всі одягнули маски

Фото: Associated Press

Станом на 12 травня у світі зафіксовано понад 4,2 млн інфікованих коронавірусом та понад 286 тис. смертей.

Кількість інфікованих коронавірусом у світі станом на вівторок, 12 травня, понад 4,2 млн осіб. Згідно з даними університету Джона Гопкінса, понад 286 тисяч хворих померло.

Географія поширення коронавірусу

Лідером за поширенням коронавірусу у світі залишаються Сполучені Штати Америки. Там наразі понад 1,3 млн інфікованих, понад 73 тис. загиблих. Видужати змогли 189 тис. хворих.

Росія випередила Іспанію й опинилася на другому місці. У РФ станом на 12 травня 232 тисяч заражених. В Іспанії 227 тисяч випадків коронавірусу, і країна на на третьому місці, Велика Британія на четвертому місці - 224 тис., Італія на п'ятому - 219 тис.

Детальніше про ситуацію з поширенням коронавірусу у світі дивіться в інфографіці:

Фото: ТСН.ua

Пандемія коронавірусу в Європі 

Іспанія

Усіх, хто прибуде до Іспанії з-за кордону, від 15 травня повинні будуть пройти двотижневий карантин. Від правил карантину будуть звільнені медпрацівники, якщо вони не контактували з жодними відомими інфікованими COVID-19. Виходити з дому можна лише у певних випадках. Зокрема, придбання їжі, фармацевтичних продуктів, відвідування медичних центрів або у разі надзвичайних ситуацій. Виходячи з дому, обов'язково слід носити маску.  

Згідно з офіційними даними, в Іспанії коронавірус змогли побороти - 137 139 людей, але недуга забрала - 26 744 життів.

Італія

Від 18 травня в країні планують відкрити бари, ресторани і перукарні. Також від 18 травня планується відкриття музеїв та бібліотек. Для відкриття заклади мають вживати необхідних заходів безпеки: дезінфікувати приміщення, персонал повинен обов’язково бути у масках, а відстань між столами ресторанів має бути не меншою за два метри. 

Зазначимо, що від початку пандемії коронавірусу в Італії померло 30 739 осіб, вилікувалося - 106 587. 

У ТСН.19:30 розповідається, що всі співробітники готелів, ресторанів та крамниць Італії мають обслуговувати клієнтів у масках та рукавичках. Власниця апартаментів B&B Mariupo Сицилії, говорить, що для безпечної коммунікації з гостями треба буде використовувати спеціальні захисні маски. За новими правилами, навіть сніданок повинен відповідати протоколам безпеки. Фуршети - заборонені.

"Що стосується сніданку, усі продукти мають бути запаковані, наприклад, капсули для кави, молоко для кави, мармелад, йогурт, якесь тістечко, сік - усе треба подавати запакованим", - пояснює власниця. 

Крім того, ще один новий протокол у готелях усе дезинфікувати.  У ресторанах будуть свої правила, це зокрема, два метри між столиками, жодних вішалок для одягу, меню в телефоні, та наявність маски.

 Чехія

Обов'язкове носіння масок на вулицях Чехії можуть скасувати вже від кінця травня. Але "масковий режим" буде зберігатися у місцях масового скупчення людей – у громадському транспорті, магазинах та театрах.  А також громадянам доведеться дотримуватися дистанції один між одним у два метри.  

Туреччина 

Іноземців та громадян Туреччини, які повертаються на батьківщину, від 1 червня зобов'яжуть проходити тест на можливість зараження новим коронавірусом COVID-19 одразу по прибуттю до країни, в аеропортах. Діагностика буде проводитися до паспортного контролю і триватиме близько 5 хвилин, після чого туристів відпускатимуть до готельного номеру. Результати тестування отримають протягом 5-6 годин. Якщо коронавірус підтвердиться, то гостя ізолюють в готелі, як і тих, хто летів з ним в літаку.  

Франція

Уряд Франції, де нині 177 тис. випадків коронавірусу, подовжила режим надзвичайного стану до 10 липня.  Зокрема, йдеться про обмеження проїзду в межах 100 кілометрів від дому, обов'язкове використання маски громадському транспорті та заборону зборів у понад десять осіб. 

У Франції громадяни почали повертатися до роботи і, щоб уникнути тисняви у метро 60 найбільших пересадочних станцій зачинили, переходити з гілки на гілку потрібно вулицею або обирати інший маршрут. У ТСН.19:30 йдеться, що в години пік для користування громадським транспортом потрібно мати довідку з роботи.

Також у транспорті французи повинні обов’язково носити маски, їхня відсутність карається штрафом у 135 євро. Хірургічні маски видають на більшості станцій, а тканеву багаторазову маску можна отримати у касі, показавши місячний або річний проїздний.

Країною наразі курсує 50% залізничних потягів, але без поважної причини віддалятися на понад 100 кілометрів від своєї домівки заборонено.

Парки і сади у Парижі залишаються закритими. Тому люди гуляють на набережних Сени і каналу Сан-Мартен.

Велика Британія

Протягом останньої доби в країні коронавірус забрав життя 627 людей, що значно більше, аніж напередодні. Станом на вечір 12 травня у Великій Британії 227 735 випадків COVID-19, із них - пона 32 тисячі летальні.

Тим часом прем'єр країни Борис Джонсон заявив, що сподівається на те, що вакцину від коронавірусу вдасться створити, хоч цього і "не можна гарантувати". Джонсон зауважив, що вже впродовж 18 років людство не має вакцини проти ГРВІ. 

Білорусь

Станом на 12 травня в Білорусі зареєстровано майже 24 тисячі хворих на COVID-19, із них - 142 офіційні смерті. 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, своєю чергою, висловив думку, що ті громадяни, які втратили роботу через коронавірус, можуть знайти роботу, навіть якщо вона їм не подобається.  Лідер Білорусі заявив, що країна обрала метод боротьби з пандемією, яка б дозволяла продовжувати економічну діяльність.

 Росія 

Кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом у Росії станом на 12 травня перевищила 232 тис., За добу додалося 10 899 нових хворих. Загалом у країні від COVID-19 померли 2116 осіб (107 - за добу).

Упродовж тиждня у Краснодарському краї РФ кількість нових випадків зараження коронавірусом зростає на одне й те ж число. Щоденно додається 98-99 хворих осіб. 

Коронавірусом, як стало відомо, заразився речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков. Недугу "підхопила" і його дружина, російська фігуристка Тетяна Навка.  

Пандемія коронавірусу в Америці 

Сполучені Штати Америки

У Сполучених Штатах Америки, які стали осередком пандемії коронавірусу, зафіксували 1,3 млн  інфікованих COVID-19. Країна досягла цієї позначки за п'ять місяців: уперше хворобу на території Штатів зафіксували у січні.  

Тим часом працівників Білого Дому зобов'язали одягати маски через те, що коронавірус підхопила особиста помічниця та віцепрезидента Майка Пенса. Утім, сам президент США Дональд Трамп маску одягати відмовляється. Через виявлений коронавірус у Білому домі довелося самоізолюватися головному вірусологу країни Андреа Фаучі та віцепрезидентові Майку Пенсу.

Тим часом американські ЗМІ повідомляють, що міністерство внутрішньої безпеки США готуються оголосити звинувачення Китаю за спроби крадіжки даних про дослідження коронавірусу. У копії звинувачення стверджується, що Китай прагне "таємно отримати доступ до цінної інформації, захищеної правом інтелектуальної власності, а також даних громадського здоров‘я, пов‘язаних з розробкою вакцини, лікуванням та тестуванням". Сам президент країни Дональд Трамп повідомив, що стежить за повідомленнями про спроби крадіжки даних про розробку вакцини проти коронавірусу.

Книжкова виставка BookExpo, яка мала відбутися 26-29 травня у Нью-Йорку, через пандемію пройде онлайн. У рамках виставки відбудуться огляди книжкових новинок, зустрічі з авторами, обговорення дитячої і дорослої літератури і виставки робіт ілюстраторів. 

У Штатах поступово послаблюю карантин й Ілон Маск також оголосив, що відкриває завод. Як сказано в сюжеті ТСН.19:30, Маск заявив, що Tesla 12 травня починає працювати всупереч наказу каліфорнійської влади. Його підтримав і Дональд Трамп, який вкотре наголосив, що країна має повернутися до нормального життя.

"Каліфорнія повинна дозволити Теслі та Ілону Маску відкрити завод негайно. Це можна зробити швидко і безпечно", - висловився президент США.

Пандемія коронавірусу в Азії

Китай

У Китаї, звідки почалася пандемія коронавірусу, 12 травня повідомили про один новий випадок зараження COVID-19. Нових смертей від ускладнень COVID-19 не фіксують вже 27 днів поспіль. Раніше Пекін додав до статистики ще один летальний випадок, не уточнивши, де та коли помер пацієнт. 

Зазначимо, що наразі в Китаї зареєстровано 84 011 випадків коронавірусу, із них видужали - 79 208 людей, померли - 4 637.

Південна Корея

У країні за добу виявили 27 нових випадків коронавірусної інфекції COVID-19. Дві людини також померли. Загалом від початку спалаху на нову коронавірусну інфекцію у Південній Кореї захворіли 10 936 людей. 258 пацієнтів померли від ускладнень COVID-19, тоді як понад дев'ять тисяч осіб одужали та виписалися з медзакладів.  

Читайте також про те, як розвивається ситуація із поширенням коронавірусу в Україні:

  • Подовження карантину та запуск транспорту: що прем'єр Шмигаль розповів про обмеження в Україні;
  • Чартерними рейсами до України повернулося ще 600 осіб: звідки прилетіли люди;
  • Мінінфраструктури створило триетапний план запуску пасажирських перевезень: детальніше;
  • У МОЗ розповіли, що могло спричинити спалах коронавірусу в західних областях України: причина.

Повʼязані теми:

Наступна публікація