Коронавірус у США: Трамп призупинив видачу ґрін-карт на два місяці

Коронавірус у США: Трамп призупинив видачу ґрін-карт на два місяці

Фото: Associated Press

Відповідний указ президент США планує підписати у середу.

На тлі пандемії COVID-19, у вівторок, 21 квітня, президент США Дональд Трамп оголосив про припинення видачі нових дозволів на постійне місце проживання, чи так званих ґрін-карт.

Обмеження діятиме впродовж двох місяців, повідомляє The Hill.

"Було б неправильно і несправедливо американців, звільнених з роботи через вірус, замінити новими робітниками - іммігрантами, - сказав Трамп на брифінгу. - Спочатку ми повинні подбати про американського робітника".

Очільник Сполучених Штатів додав, що обмеження передбачає певні винятки, проте деталей не уточнив. За його словам, відповідний указ ще в роботі, а підписати його він планує у середу, 22 квітня. 

Раніше у своєму Twitter Трамп написав, що таке рішення прийняв "у світлі нападу невидимого ворога" (так він раніше говорив про коронавірус), а також виходячи з "необхідності захистити робочі місця наших чудових американських громадян".

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація