Коронавірус у норок: українські ферми масово перевірять, а тварин протестують

Коронавірус у норок: українські ферми масово перевірять, а тварин протестують

Фото: Associated Press

Очільниця Держпродспоживслужби запевнила, якщо норки здорові, вбивати їх не будуть.

На українських фермах перевірять норок у зв'язку з мутацією коронавірусу в тварин, що виявили в низці країн Євросоюзу. За результатами рейду буде ухвалено відповідне рішення для мінімізацію ризиків поширення COVID-19.

Про це повідомила очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, пише Урядовий портал.

Зокрема, вона доручила активно перевірити можливе інфікування тварин на фермах та організовує найближчим часом нараду з представниками профільних асоціацій та бізнесу з питань посилення контролю.

Крім того, у планах провести лабораторне тестування норок на коронавірус, зважаючи на європейський досвід. Магалецька наголосила, що це питання не тільки національної безпеки і здоров'я українців, але й усього людства.

"Мова не йде про масові вбивства звірів, закриття ферм чи корупційні перевірки. Я сама прийшла до влади з бізнесу і дуже добре розумію усі проблеми та переживання підприємців. Ніхто не буде створювати проблеми там, де їх немає. Але держава має контролювати ситуацію", - сказала керівниця Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, 18 листопада на 284 фермах Данії знищили всіх норок, у яких виявили мутацію коронавірусу. Але незабаром тіла вбитих тварин піднялися на поверхню з неглибоких могил. Декілька тисяч норок поховали у братських могилах на військовому полігоні на глибині лише 1 метр.

Тим часом раніше головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко попередив про негативні наслідки від можливої мутації коронавірусу в норок.

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація