Коронавірус у дітей: у Львівському "Охматдиті" показали, як лікують маленьких пацієнтів

Коронавірус у дітей: у Львівському "Охматдиті" показали, як лікують маленьких пацієнтів

Фото: ТСН

Діти, зазвичай, переносять коронавірусну інфекцію легше, ніж батьки, зазначає лікарка.

Коронавірус COVID-19 не обирає за віком. Від початку епідемії в Україні вже захворіло 4 тисячі дітей. З них пів тисячі лежали в лікарні. Відомо про два важкі випадки хвороби - у Вінниці і в Чернівцях були маленькі пацієнти, яких довелося підключати до апаратів штучного дихання.

Для тих, хто думає що епідемія стосується тільки старих, медики відчинили двері до "червоної зони" спеціального відділення Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит". Зараз там лікуються 12 малюків. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У четвер, 16 липня, спеціальне відділення Львівського Охматдиту приймало шістьох малих пацієнтів. Тут окремий вхід до відділення, розділені зони для дітей з підтвердженим діагнозом і підозрою.

Троє нових пацієнтів - братики і сестричка. Їхня мати має позитивний тест на COVID-19. Діти з підозрою. Мати привезла дітей на обстеження, аби перестрахуватися. У дітей практично ніяких симптомів не було.

"Виявилося по рентгену і по аналізах крові, що в них запалення легень, в старших. А в малої підозра, якась там початкова стадія. Тут здивування, шок. Тому що, розумієте, якщо запалення, то мусять бути якісь ознаки зовнішні. Якісь там температура, кашель. А тут нічого. Я впевнена була, що ми зараз здамо тай додому повернемося", - розповіла мати.

Наразі реанімація тут пуста.

Лікарка відділення у захисному костюмі на фоні розмальованих казковими героями стін виглядає як супергерой.

"Сміємося, жартуємо. Розповідаємо байки. Тобто стараємося так, щоб діти не боялися. Їм важко, бо вони хворі. А крім того, ще ми такі", - каже вона.

У палатах через санітарні умови немає іграшок. Доводиться забавляти дітей медичним обладнанням.

Ще один новий пацієнт поступив із підозрою. Симптоми легкі - температура, кашель, розлад кишківника.

"Дітки, зазвичай, переносять коронавірусну інфекцію легше, ніж батьки. Але звісно, є діточки, які мають пневмонії, які потребують кисню", - каже лікарка Ірина Дутко.

Якщо батьки мають важкі симптоми, то сім'ю разом із дітьми направляють до звичайної лікарні.

Вірус не зважає на вік: 4 тисячі дітей заразилися COVID-19 від початку пандемії

Вірус не зважає на вік: 4 тисячі дітей заразилися COVID-19 від початку пандемії

У реанімації Львівської лікарні швидкої допомоги наразі перебуває вагітна 35-річна жінка у важкому стані. Через кисневу маску вона дихає за двох. Вагітність 24 тижні. Була госпіталізована з приймального покою.

Жінка вже пробує дихати сама. Поки що важко, але є великий стимул - встигнути одужати до дня народження старшої донечки.

Статистики щодо вагітних, заражених COVID-19, нема. У сусідньому відділенні лежить ще одна пацієнтка при надії. Але вона має легший перебіг.

Нагадаємо, що у четвер, 16 липня, в Україні знову зросла кількість інфікованих коронавірусом - за добу виявили 848 нових випадків. Найбільше хворих продовжують фіксувати Львівська область та Київ. Від початку пандемії інфікувалися вже 56 455 українців.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація