Коронавірус та українські діти: скільки хворіє та як переносять недугу малюки

Дата публікації
Перегляди
2504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус та українські діти: скільки хворіє та як переносять недугу малюки

Фото: УНІАН

У дітей зустрічаються специфічні прояви хвороби - шлункові розлади та плями на тілі.

Кількість інфікованих коронавірусом дітей в Україні наближається до тисячі. За останньою інформацією наразі вже 933 підтверджені випадки. І це майже 7 відсотків від загальної кількості. Тим часом у світі цей показник значно нижчий.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Павлик пережив клінічну смерть і подолав COVID-19. Він був найважчим пацієнтом серед дітей в Україні. Але тепер потребує довготривалої реабілітації. Днями його охрестили прямісінько в лікарні. Лікарі припускають, що ускладнення дала коронавірусна хвороба. 

"Раз інфекція така була, дала такі ускладнення. Було тотальне запалення легенів. Більше ні з чим ми не можемо пов'язати. На ґрунті гіпоксії в нього є ускладнення на центральній нервовій системі головного мозку. Чути - чує, на голос бабусі він відкриває очі і видно реакція все ж таки є", - каже медичний директор Могилів-Подільської обласної лікарні інтенсивного лікування Василь Миколюк.

Станом на сьогодні в Україні вже 933 дитини мають підтверджений діагноз COVID-19 - це майже 7% від загальної кількості виявлених випадків. Кожну п'яту дитину (170) - шпиталізували. Нині десять перебувають у відділеннях інтенсивної терапії, одна дитина під'єднана до апарата штучної вентиляції легень та ще одна до апарата ЕКМО.

Чи справді в Україні діти хворіють на коронавірус частіше, ніж в інших країнах світу

Чи справді в Україні діти хворіють на коронавірус частіше, ніж в інших країнах світу

Показник захворюваності серед дітей у світі коливається від 1-го до 5-ти відсотків. Ми ж маємо більшу цифру. Медики таку різницю пояснюють різним підходом до тестування. Наприклад, у країнах, де зафіксовані найбільші спалахи - це Італія, Іспанія та Америка - уряди відмовились сканувати безсимптомних або легкохворих пацієнтів. 

"Задля того, щоб не викликати в поліклініку або не викликати зайвий раз бригаду швидкої допомоги. Просто не вистачає ресурсу... Оскільки в нас у країні все ж таки немає такого спалаху, але є налякані люди і є люди, які приїхали з-за кордону, створили локальні осередки. Звісно, якщо хтось у родині захворів, то роблять тести всій родині", - зазначає декан педіатричного факультету НМАПО ім. П. Л. Шупика Марина Маменко.

Чи може дати коронавірус якісь ускладнення для дітей у майбутньому - ніхто не дає прогнозів. Про перебіг хвороби в дітей ще зовсім мало фактів і для того, щоб зробити якісь висновки - потрібен час. Недоведеним поки що залишається припущення про появу специфічних сиптомів, які вже зафіксовані в деяких європейських країнах. 

"Можна помітити невеликі плями по всьому тілу. Це може вказувати на те, що в дитини знижується артеріальний тиск. За увесь час таке зрідка фіксували у Великій Британії, декілька випадків було в Іспанії. Зараз ці діти лікуються і це дуже рідкісні випадки", - зауважує іспанський лікар-педіатр Фермін Гарсіа.

Про схожий випадок розповідають і в одній із чернівецьких лікарень. Дівчинка не мала жодних супутніх захворювань, але потрапила до лікарні у вкрай важкому стані. Два тижні вона була під'єднана до апарата ШВЛ. Декілька днів тому почала дихати самостійно. 

"У дівчинки починалося захворювання в такий спосіб, що воно було дуже схоже на кір. Тобто це були висипання на шкірі, дуже подібні до кору. І навіть першочергово і батьки, і лікарі, які консультували цю дівчинку схилялися до думки, поки стан її не погіршився і ми запідозрили ковід", - розповідає заступниця головного лікаря Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Оксана Знак. 

Та здебільшого діти легко переносять коронавірусну інфекцію. Загалом уже близько півтори сотні одужали. В одній із опорних лікарень у Києві за увесь час не було жодної хворої дитини. 

Лікарі ж радять батькам і дітям час від часу дихати свіжим повітрям, але уникати масових скупчень. При цьому планувати свій маршрут так, щоби зустрічати на шляху якнайменше людей.

В Україні почали розробку препарату від коронавірусу на основі антитіл до COVID-19

В Україні почали розробку препарату від коронавірусу на основі антитіл до COVID-19

Нагадаємо, від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.

Наразі карантин подовжено до 22 травня.

Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії.

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кореспондент ТСН Інна Лебеденко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
2504
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація