У дітей зустрічаються специфічні прояви хвороби - шлункові розлади та плями на тілі.
Кількість інфікованих коронавірусом дітей в Україні наближається до тисячі. За останньою інформацією наразі вже 933 підтверджені випадки. І це майже 7 відсотків від загальної кількості. Тим часом у світі цей показник значно нижчий.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Павлик пережив клінічну смерть і подолав COVID-19. Він був найважчим пацієнтом серед дітей в Україні. Але тепер потребує довготривалої реабілітації. Днями його охрестили прямісінько в лікарні. Лікарі припускають, що ускладнення дала коронавірусна хвороба.
"Раз інфекція така була, дала такі ускладнення. Було тотальне запалення легенів. Більше ні з чим ми не можемо пов'язати. На ґрунті гіпоксії в нього є ускладнення на центральній нервовій системі головного мозку. Чути - чує, на голос бабусі він відкриває очі і видно реакція все ж таки є", - каже медичний директор Могилів-Подільської обласної лікарні інтенсивного лікування Василь Миколюк.
Станом на сьогодні в Україні вже 933 дитини мають підтверджений діагноз COVID-19 - це майже 7% від загальної кількості виявлених випадків. Кожну п'яту дитину (170) - шпиталізували. Нині десять перебувають у відділеннях інтенсивної терапії, одна дитина під'єднана до апарата штучної вентиляції легень та ще одна до апарата ЕКМО.
Показник захворюваності серед дітей у світі коливається від 1-го до 5-ти відсотків. Ми ж маємо більшу цифру. Медики таку різницю пояснюють різним підходом до тестування. Наприклад, у країнах, де зафіксовані найбільші спалахи - це Італія, Іспанія та Америка - уряди відмовились сканувати безсимптомних або легкохворих пацієнтів.
"Задля того, щоб не викликати в поліклініку або не викликати зайвий раз бригаду швидкої допомоги. Просто не вистачає ресурсу... Оскільки в нас у країні все ж таки немає такого спалаху, але є налякані люди і є люди, які приїхали з-за кордону, створили локальні осередки. Звісно, якщо хтось у родині захворів, то роблять тести всій родині", - зазначає декан педіатричного факультету НМАПО ім. П. Л. Шупика Марина Маменко.
Чи може дати коронавірус якісь ускладнення для дітей у майбутньому - ніхто не дає прогнозів. Про перебіг хвороби в дітей ще зовсім мало фактів і для того, щоб зробити якісь висновки - потрібен час. Недоведеним поки що залишається припущення про появу специфічних сиптомів, які вже зафіксовані в деяких європейських країнах.
"Можна помітити невеликі плями по всьому тілу. Це може вказувати на те, що в дитини знижується артеріальний тиск. За увесь час таке зрідка фіксували у Великій Британії, декілька випадків було в Іспанії. Зараз ці діти лікуються і це дуже рідкісні випадки", - зауважує іспанський лікар-педіатр Фермін Гарсіа.
Про схожий випадок розповідають і в одній із чернівецьких лікарень. Дівчинка не мала жодних супутніх захворювань, але потрапила до лікарні у вкрай важкому стані. Два тижні вона була під'єднана до апарата ШВЛ. Декілька днів тому почала дихати самостійно.
"У дівчинки починалося захворювання в такий спосіб, що воно було дуже схоже на кір. Тобто це були висипання на шкірі, дуже подібні до кору. І навіть першочергово і батьки, і лікарі, які консультували цю дівчинку схилялися до думки, поки стан її не погіршився і ми запідозрили ковід", - розповідає заступниця головного лікаря Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Оксана Знак.
Та здебільшого діти легко переносять коронавірусну інфекцію. Загалом уже близько півтори сотні одужали. В одній із опорних лікарень у Києві за увесь час не було жодної хворої дитини.
Лікарі ж радять батькам і дітям час від часу дихати свіжим повітрям, але уникати масових скупчень. При цьому планувати свій маршрут так, щоби зустрічати на шляху якнайменше людей.
Нагадаємо, від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.
Наразі карантин подовжено до 22 травня.
Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.
3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Кореспондент ТСН Інна Лебеденко