Коронавірус "святкує" першу річницю: шлях від летючої миші до світової пандемії

Коронавірус "святкує" першу річницю: шлях від летючої миші до світової пандемії

Фото: Associated Press

55-річний чоловік у провінції Хубей, можливо, був першим, хто заразився вірусом 17 листопада.

17 листопада 2019 року вперше зафіксували коронавірус нового типу. Сьогодні "малому" виповнився рік.

"Про перший випадок захворювання, спричиненого новим коронавірусом COVID-19 у Китаї, стало відомо 17 листопада", - йдеться у повідомленні  South China Morning Post з посиланням на дані уряду.

Згідно з урядовими даними, 55-річний чоловік у провінції Хубей, можливо, був першим, хто заразився вірусом 17 листопада.

З цієї дати щодня реєструвалося від одного до п'яти нових випадків. До 15 грудня загальна кількість заражень становила 27, а до 20 грудня це число досягло 60 осіб.

27 грудня лікар з провінційної лікарні інтегрованої китайської і західної медицини провінції Хубей Чжан Цзісянь повідомив китайським органам охорони здоров'я, що захворювання було викликане новим коронавірусом.

До цієї дати більше 180 людей були інфіковані, хоча в той час лікарі могли не знати про всі випадки зараження.

Як зазначається, до останнього дня 2019 року кількість підтверджених випадків зросла до 266, а в перший день 2020 року - до 381.

Вчені прагнуть ідентифікувати так званого "нульового пацієнта", який може допомогти їм відстежити джерело коронавірусу.

З перших дев'яти випадків, про які повідомляли у листопаді, - 4 чоловіки та 5 жінок - жоден не був підтверджений як "нульовий пацієнт". Всі вони були віком від 39 до 79 років, але невідомо, скільки серед них було жителів Уханя, епіцентру спалаху.

Як пише видання, цілком можливо, що були випадки, що датуються ще раніше, ніж 17 листопада.

Повідомлялося, що за епідемією стоїть новий тип вірусу, що належить до так званої сім'ї коронавірусів, що викликають захворювання у ссавців і птахів. У людей віруси викликають респіраторні інфекції. Учені встановили, що Уханьский коронавірус має тваринне походження (підозрюється, що його природним "резервуаром" є летючі миші). 

На початку спалаху коронавірусу китайську  владу звинуватили у приховуванні серйозності та поширення хвороби від світу, щоб встигнути запастися необхідним медичним обладнанням та препаратами.

Відповідна інформація міститься у звіті розвідки Департаменту нацбезпеки США, який є у розпорядженні Associated Press.

Майк Помпео стверджує, що коронавірус може походити з китайської лабораторії

Майк Помпео стверджує, що коронавірус може походити з китайської лабораторії

Всесвітня організація охорони здоров'я тоді дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавірусу.

Хто винен у світовій пандемії – журналісти американських та китайських видань шукають винних

Хто винен у світовій пандемії – журналісти американських та китайських видань шукають винних

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Пізніше країни Європи і світу почали одна за одною вводити обмежувальні заходи, закривати кордони, скасовувати авіа- та залізничне сполучення, оголошувати локдауни, потім ці ж заходи послабляти. На таки кроки влади всіх країн світу йшли навмання, не маючи змоги прогнозувати, які заходи зможуть призупинити розповсюдження інфекції, бо подібного епідемічного виклику сучасність ще не знала.

Наразі, за даними Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джонса Гопкінса, на ранок вівторка, 17 листопада, у світі COVID-19 інфіковано 54 988 459 людей, з них одужали більше 35 млн. Померли - 1 326 449.

Країнами з найбільшим поширенням коронавірусу залишаються США (11 200 879), Індія (8 845 127), Бразилія (5 876 464), Франція (2 041 293), Росія (1 932 711), Іспанія (1 496 864) та Велика Британія (1 394 299).

Найбільшу кількість смертей серед країн світу зафіксовано у США (247 175), Бразилії (166 014), Індії (130 070) та Мексиці (98 542).

Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 545 689 випадків COVID-19, з них 9 697 — летальні.

За минулу добу коронавірус діагностували у майже 12 тисяч українців

За минулу добу коронавірус діагностували у майже 12 тисяч українців

Повʼязані теми:

Наступна публікація