Коронавірус стає дедалі небезпечнішим, але Україні пощастить більше - академік НАНУ

Коронавірус стає дедалі небезпечнішим, але Україні пощастить більше - академік НАНУ

Фото: Associated Press

В Україні коронавірус менш агресивний.

Науковці у всьому світі відстежують мутації коронавірусу COVID-19, який від моменту своєї появи не став менш агресивним.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 розповів  академік НАНУ, директор Інституту біохімії імені О.В.Палладіна Сергій Комісаренко.

"Ми сподівалися, що вірус стане менш контагіозним, менш патогенним і менш небезпечним. Але, на жаль, це не так. Навпаки, вірус стає більш небезпечним, але не дуже", - каже науковець. 

За його словами, вірус в Україні менш агресивний, ніж, приміром, у Сполучених Штатах. "У нас немає в Україні геномного центру, що фактично має бути в кожній країні. Ми не перевіряли мутабельність і штамп коронавірусу, який зараз в Україні є. Але він виглядає менш патогенним порівняно з іншими країнами. Наприклад,у  США тільки у вісім разів більше населення, ніж в Україні, але там захворіло у 60 разів більше людей, а померло — у сто разів більше", - наголосив Комісаренко.

Науковець каже, що зараз країни більш підготовлені щодо лікування СOVID-19. Зокрема, до переліку лікувальних препаратів додали "дексаметазон" та "ремдесивір". "Після масштабних клінічних досліджень у Британії вирішили, що цей препарат ("дексаметазон" - Ред.) треба обов'язково використовувати при ускладненнях розвитку коронавірусу. Він дозволяє приблизно на третину знизити летальність, коли відбувається так званий цитокіновий шторм. Також і США, і Європа взяли на озброєння "ремдесивір", який використовували для лікування еболи", - каже науковець. 

Академік Сергій Комісаренко розповів про другу хвилю коронавірусу та його дослідження в Україні

Академік Сергій Комісаренко розповів про другу хвилю коронавірусу та його дослідження в Україні

Він наголосив, що до створення вакцини проти коронавірусу довго. "Ми повинні розуміти, що вакцина не буде викликати не чутливість до вірусу в усіх людей — приблизно 78%-80%", - каже науковець.

За його словами, в Україні поки не друга хвиля коронавірусу, а продовження першої. Нинішній спалах науковець пов'язує з нехтуванням засобів індивідуального захисту. "Вона (хвиля коронавірус - Ред.) більше пов'язана із послабленням карантину. Його варто пом'якшувати, але більшість українців не дотримуються умов послаблення обмежень", - наголосив директор Інституту біохімії імені О.В.Палладіна Сергій Комісаренко.

Як повідомлялося, кількість випадків нової коронавірусної інфекції COVID-19 у світі сягнула 12 мільйонів. Коронавірусна "першість" у світі за США - там уже понад три мільйони випадків COVID-19. З них 132 тисячі - летальні. У Бразилії 1,7 млн випадків хвороби. 67 тисяч людей померли, 1,1 млн - видужали . На третє місце вийшла Індія - там зафіксували 767 тисяч інфікування і 21 тисячу смертей. Водночас 476 тисяч пережили хворобу. Росія йде слідом із майже 700 тисячами випадків COVID-19. Там 10,6 тисяч смертей і 471 тисяча видужань.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація