Коронавірус мутував у декілька штамів: лікар розповів, як це вплине на вакцінацію і діагностику

Коронавірус мутував у декілька штамів: лікар розповів, як це вплине на вакцінацію і діагностику

Фото: Associated Press

За словами медика, коронавірус постійно мутує.

Коронавірус мутував у декілька різних штамів. Однак на ефективність вакцинації і діагностики COVID-19 це не вплине.

Про це розповів імунолог Андрій Волянський в ефірі каналу "Україна 24".

За його словами, наразі немає таких мутацій, на які б не діяла вакцина і які не можна було діагностувати. "Для цього використовується специфічність вірусного білка. Тобто поки ще не було настільки серйозних змін вірусу", — сказав імунолог..

Він підкреслив, що, окрім нового SARS-CoV2, є ще багато видів коронавірусів. "Ті, що у нас на слуху — MERS, SARS-CoV1 — це лише деякі відгалуження широкого дерева коронавірусів, це окреме сімейство. Те, з чим ми на сьогодні зіткнулися — це вірус SARS-CoV2, як ми його називаємо, який викликає захворювання COVID-19. Мутації в цих вірусах йдуть постійно. Але вони можуть закріплюватися, а можуть не закріплюватися. Наприклад, у SARS-CoV1, який був в Китаї близько 15 років тому, була значно вища летальність", — сказав Волянський.

Він також вважає, що робити ПЛР-тести потрібно людям з симптомами захворювання. "Я підтримую те, щоб робити тест людям з будь-якими варіантами вірусної інфекції, контактним і деяким іншим. Україна поки відстає, ми робимо значно менше число тестів", — розповів він.

Нагадаємо, раніше лікарка-інфекціоністка Лариса Мороз розповіла, як дізнатися, чи хворіла людина на COVID-19. За її словами, достатньо здати ІФА-тест на антитіла до коронавірусу. 

Катерина Булавінова: чи справді коронавірус мутує та як знизити ймовірність зараження

Катерина Булавінова: чи справді коронавірус мутує та як знизити ймовірність зараження

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація