Коронавірус мутував і став більш заразним – український вчений

Коронавірус мутував і став більш заразним – український вчений

Фото: pixabay.com

Зміни відбулися в шиповидному протеїні, який розташований на поверхні вірусу і стирчить із нього, немов шип.

Коронавірус за період пандемії не лише не ослаб, як прогнозували деякі вчені, а й став більш заразним.

Про це розповів директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко, пишуть "Факти".

За словами Сергія Комісаренка, на жаль, коронавірус не став слабшим. "Більш того, його властивості інфікувати людей (науковою мовою, контагіозність) посилилися. Це сталося за рахунок мутацій в структурі рибонуклеїнової кислоти, з якої складається геном коронавірусу. Якщо конкретніше, зміни відбулися в шиповидному протеїні, який розташований на поверхні вірусу і стирчить з нього, немов шип. Якщо в березні коронавірус з такою мутацією становив 30 відсотків в популяції COVID-19, то тепер — понад 90 відсотків. Цілком можливо, це й призвело до значного зростання кількості хворих, яке зараз відбувається по всьому світу", — каже науковець.

На щастя, за його словами, мутація не обернулася збільшенням смертності від коронавірусу. "Мутація не ускладнила й перебіг хвороби. А також не привела до змін у структурі протеїнів, проти яких спрямовані вакцини, котрі зараз випробовують. Зауважу, що мутації в коронавірусі відбуваються не дуже часто — в ньому є механізми, які стримують цей процес", — додав академік.

Нагадаємо, лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк розповіла в коментарі ТСН.ua про те, що очікується значне зростання інфікованих коронавірусом в Україні та що робити.  

У харківських лікарнях не вистачає місць для пацієнтів із коронавірусом

У харківських лікарнях не вистачає місць для пацієнтів із коронавірусом

 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація