Коронавірус може спричинити раптову втрату слуху - дослідження

Коронавірус може спричинити раптову втрату слуху - дослідження

Фото: Associated Press

Встановлено, що коронавірус впливає на організм безліччю способів.

У Великій Британії експерти виявили, що новий тип коронавірусу COVID-19 може спричиняти раптову та постійну втрату слуху.

Про це із посиланням на оприлюднене у журналі BMJ Case Reports дослідження пише The Guardian.

Встановлено, що коронавірус впливає на організм безліччю способів - від втрати смаку та запаху до пошкодження органів. Як заявляють експерти з Університетського коледжу Лондона, COVID-19 може також впливати на слух.

Про це, за даними дослідників, свідчить історія 45-річного пацієнта із астмою, який потрапив до реанімації із підтвердженим коронавірусом та лікувався, зокрема, "Ремдисивіром" та внутрішньовенними стероїдами.

"Через тиждень після виписки з реанімації у нього з’явився тинітус (дзвін у вухах), а потім - втрата слуху в лівому вусі", - йдеться у повідомленні.

За словами експертів, жодні призначені пацієнтові ліки не могли призвести до погіршення слуху. Сам хворий проблем зі слуховими проходами чи барабанними перетинками раніше не мав.

Подальші дослідження показали, що у чоловіка спостерігалося сенсоневральне зниження слуху в лівому вусі. З частковим успіхом це лікували стероїдами.

Зазначається, що подібний випадок є першим на території Великої Британії. Водночас чимало подібних повідомлень надходить з інших країн.

Експерти наголошують на тому, що порушення слуху у пацієнтів із COVID-19 потребує раннього виявлення та термінового лікування, бо поки невідомо, як саме коронавірус впливає на ці органи чуття.

Доктор Стефанія Кумпа припускає, що SARS-CoV-2 "потрапляє до клітин внутрішнього вуха і спричиняє їхню загибель, або змушує організм виділяти цитокіни, що можуть бути токсичними для внутрішнього вуха".

Як повідомлялося, у Нідерландах від ускладнень COVID-19 померла 89-річна пацієнтка, яка була заражена коронавірусом повторно. Це перший зареєстрований у світі смертельний випадок реінфекції.

Тим часом американська фармкомпанія Eli Lilly зупинила клінічні випробування вакцини від COVID-19 "з міркувань безпеки". Раніше аналогічне рішення ухвалили у Johnson & Johnson. 

"Johnson & Johnson" поставила на паузу третій етап випробування вакцини від коронавірусу

"Johnson & Johnson" поставила на паузу третій етап випробування вакцини від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація