Коронавірус може бути аутоімунним захворюванням: чим це загрожує інфікованим

Дата публікації
Перегляди
1922
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус може бути аутоімунним захворюванням: чим це загрожує інфікованим

Фото: Associated Press

Аутоімунна природа COVID-19 може пояснити, чому в багатьох вже після одужання розвивається низка інших хвороб.

У науковому світі з'явилася гіпотеза, що коронавірус - це аутоімунне захворювання. Начебто саме аутоімунна природа COVID-19 може пояснити, чому в багатьох вже після одужання розвивається низка інших хвороб.

Яка ймовірність, що коронавірус - це аутоімунна хвороба, і що це означає, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Сильна слабкість, головний біль, порушення сну і пам’яті - так проявляється післякоронавірусний синдром. Майже 70% пацієнтів, які одужали від COVID-19, стикаються з ним. Крім того, у декого розвиваються ще важчі захворювання, які за кілька місяців вже не зникнуть. "Міокардити, тобто запалення серця. Може бути і запалення нирок. Ці симптоми можуть з'явитися не відразу після того, як пацієнт нібито перехворів. Можуть бути і через декілька тижнів", - розповідає сімейна лікарка Олена Колоденко.

Міокардит серця у 60% тих, хто перехворів на коронавірус, виявили і у спільному дослідженні німецькі та італійські вчені. У більшості пацієнтів таке запалення серця виникло через два місяці. Утім, що саме його спричинило, наразі не відомо. Одна з гіпотез свідчить про те, що вірус COVID-19 змушує імунну систему людини реагувати на клітини серця як на небезпеку. Саме так діють аутоімунні захворювання: мобілізують імунітет організму не проти сторонньої загрози, а проти клітин власного організму.

Думку, що коронавірус - це аутоімунне захворювання, запропонували і американські науковці. Дослідження виявило: активність імунних клітин у пацієнтів із COVID-19 із захворюванням "червоний вовчак" дуже схожа. Але існує й інше пояснення, говорять автори. Вірус просто провокує надзвичайно агресивну імунну відповідь організму. З цим згоден і доктор біологічних наук Сергій Комісаренко: "Те, що деякі інфекційні захворювання можуть супроводжуватись розвитком аутоімунних захворювань, відомо давно".

COVID-19 може виявитися аутоімунною хворобою: що це означає для нас

COVID-19 може виявитися аутоімунною хворобою: що це означає для нас

"SARS-CoV-2 - це дуже особливий вірус. "Він вражає різні органи: тобто мультиграний. Він може вражати і нервову систему, серце, нирки, судини", - додає академік НАН.

Хоча назвати його аутоімунним захворюванням все ж не можна. "Утім, те, що можуть бути аутоімунні прояви, аутоімунні компоненти - це очевидно", - наголосив Комісаренко і додав, що у деяких випадках коронавірус дійсно викликає імунодефіцит, коли він починає розпізнавати своє як чуже.

Саме тому часто під час лікування коронавірусу використовують ліки, що пригнічують роботу імунної системи. Це зупиняє наш імунітет від саботажу. Утім, такі процеси відбуваються не у всіх пацєнтів. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1922
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація