Коронавірус міг з'явитися раніше: ВООЗ закликає країни перевірити випадки пневмонії наприкінці 2019 року

Коронавірус міг з'явитися раніше: ВООЗ закликає країни перевірити випадки пневмонії наприкінці 2019 року

Фото: Associated Press

У Франції заявили, що знайшли зараженого коронавірусом пацієнта, який перехворів ще у грудні.

У Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що випадки зараження коронавірусом у світі могли бути значно раніше, ніж коли про хворобу офіційно повідомив Китай.

Про це повідомив представник ВООЗ Крістіан Ліндмаєр, передає The Guardian.

За його словами, випадок зараження коронавірусом у Франції наприкінці грудня, який виявили лікарі, "не дивує".

"Також можливо, що є більш ранні випадки", - зазначив він.

За його словами, країнам світу варто перевірити випадки нетипової пневмонії наприкінці 2019-го року, зазначивши, що це може надати світу "нову та чіткішу картину" пандемії коронавірусу.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Китай зробив усе, аби світ вчасно не дізнався про коронавірус - держсекретар США

Китай зробив усе, аби світ вчасно не дізнався про коронавірус - держсекретар США

Повʼязані теми:

Наступна публікація