Коронавірус був в Італії у грудні: за два місяці до виявлення першого інфікованого

Коронавірус був в Італії у грудні: за два місяці до виявлення першого інфікованого

Фото: Associated Press

Перший випадок коронавірусу в Італії офіційно виявили 20 лютого.

Дослідження Національного інституту охорони здоров'я Італії встановило, що новий коронавірус COVID-19 перебував у циркуляції в стічних водах Мілана та Турина у грудні 2019 року - за два місяці до виявлення першого в країні зараженого пацієнта. 

Про це з посиланням на дані дослідження повідомляє Associated Press.

Дослідження ґрунтувалося на 40 зразках води, зібраних у рамках регулярних перевірок з очисних споруд на півночі Італії від жовтня 2019 до лютого 2020 року. Він показав вірус, який спричиняє COVID-19, у зібраних 18 грудня зразках з Мілана та Турина. До слова, попередні зразки були негативними.

"Це дослідження може сприяти розумінню початку розповсюдження вірусу в Італії", - йдеться в повідомленні інституту.

Своє дослідження науковці пропонують використовувати систему для моніторингу наявності нового коронавірусу у водних системах, щоб таким чином ідентифікувати можливі нові спалахи.

До слова, пілотну систему моніторингу запустять наступного місяця на туристичних напрямках в рамках підготовки до ширшого моніторингу напередодні можливого нового сплеску зараження наступної осені, повідомляють в інституті.

Слід зауважити, що пандемія коронавірусу в Італії розпочалася 20 лютого. Першого пацієнта, зараженого коронавірусом, виявили в італійському місті Кодоньйо, що в північному регіоні Ломбардія. Він найбільше постраждав через хворобу. 38-річний чоловік не був у Китаї, і до моменту підтвердження інфекції встиг заразити свою дружину, кількох лікарів, медсестер та пацієнтів лікарні, де пробув три дні з симптомами грипу. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. 

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Ситуація з коронавірусом у світі погіршується – ВООЗ

Ситуація з коронавірусом у світі погіршується – ВООЗ

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація