Конгрес США схвалив виділення ще майже 500 мільярдів доларів на боротьбу з коронавірусом

Конгрес США схвалив виділення ще майже 500 мільярдів доларів на боротьбу з коронавірусом

Фото: Pexels

Кошти нададуть лікарням та представникам малого бізнесу.

У четвер, 23 квітня, Палата представників Конгресу США більшістю голосів підтримала законопроєкт про виділення 484 мільярдів доларів на боротьбу із пандемією COVID-19

Гроші планують надати представникам малого бізнесу та лікарням, у яких перебувають інфіковані новим типом коронавірусу. Частину коштів також виділять на розширене тестування американців на наявність COVID-19, повідомляє The Hill.

Як повідомлялося, пакет допомоги для підтримки економіки країни включає 321 мільярд доларів на програму кредитування малого бізнесу та 60 мільярдів доларів для екстреного кредитування малих підприємств. Також 75 мільярдів доларів планують виділити медичним закладам, а ще 25 мільйонів доларів - на тестування громадян на наявність COVID-19. 

Зазначається, що президент США Дональд Трамп пообіцяв швидко підписати відповідний "коронавірусний" законопроєкт, який став четвертим в країні за останні сім тижнів. Загалом у США на подолання наслідків пандемії COVID-19 виділили вже рекордні 2,8 трильйонів доларів.

Раніше Трамп підписав закон про виділення рекордних 2 трильйонів доларів на порятунок економіки США. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація