Компанія Moderna назвала вартість однієї дози своєї вакцини від коронавірусу

Компанія Moderna назвала вартість однієї дози своєї вакцини від коронавірусу

Фото: Associated Press

Розробники наголошують, що не зацікавлені в максимальному прибутку.

Вартість однієї дози вакцини проти коронавірусу від американської фармкомпанії Moderna коливатиметься від $25 до $37 залежно від обсягу замовлення. 

Про це заявив керівник компанії Стефан Бансель в інтерв'ю Die Welt.

"Це справедлива ціна, враховуючи вартість лікування важкохворого на COVID-19 для системи охорони здоров’я. Ми не зацікавлені в максимальному прибутку", - пояснив Бансель.

Він також анонсував підписання контракту з Євросоюзом про постачання препарату до Європи і очікує, що документ буде підписаний впродовж кількох днів. "Ми хочемо постачати Європу і ведемо конструктивні переговори", - сказав очільник Moderna. За його словами, одним із ключових моментів переговорів є плата за резервування вакцини.

Бансель підтвердив, що до кінця 2020 року компанія має намір виробити 20 млн доз, "мала частина" від цього обсягу з'явиться до кінця грудня в країнах Європи. При цьому вакцинація препаратом Moderna, як і більшістю аналогічних, передбачає введення двох ін'єкцій. 

Зазначимо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що станом на сьогодні вартість вакцини починається від 5-7 доларів і вище за дозу. За його словами, у цьому питанні потрібно вірити людям, які наразі обіймають певні посади і співпрацюють з міжнародними організаціями. 

Нагадаємо, ранні результати випробувань показали, що вакцина, розроблена американською біотехнологічною компанією Moderna, ефективна на 94,5%. Moderna - друга компанія, яка повідомляє про вражаючі попередні результати великого випробування вакцини.  

Повʼязані теми:

Наступна публікація