Комп'ютерна томографія легень: чому вона не потрібна за легкого перебігу коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
1795
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Комп'ютерна томографія легень: чому вона не потрібна за легкого перебігу коронавірусу

Фото: УНІАН

Дозу опромінення під час одного сеансу КТ можна прирівняти до того, як сорок разів пролетіти від Токіо до Нью-Йорку. 

Запис на тиждень уперед - це черги на комп'ютерну томографію легень. Деякі діагностичні центри працюють цілодобово і все одно не можуть впоратися з навалою всіх охочих. Лікарі ж кажуть: перевіряти легені на КТ треба тільки тяжким хворим. У більшості випадків достатньо рентгену.

Чому КТ взагалі непотрібне тим, хто має легкий перебіг хвороби - йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Ціна комп'ютерної томографії легень стартує від 1100 до 1800 гривень.

Лікарі називають такий ажіотаж штучно створеним, бо насправді легким хворим перевіряти свої легені на КТ немає жодного сенсу. Навіть у протоколі лікування хворих на COVID-19 про цей вид діагностики - жодного слова. КТ легень лікарі мають призначати лише тим, хто має тяжкий перебіг хвороби. У більшості випадків обходяться рентгеном. Він показує менше інформації, ніж комп'ютерна томографія, але цього при коронавірусі достатньо.

"Він як фільтр робить - вирізає всю непотрібну інформацію і залишає тільки те, що нам потрібно знати. Є бактеріальна пневмонія чи немає", - говорить лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.

Бактеріальна пневмонія - те ускладнення, яке може спричинити коронавірус. Вірусна, яку бачить КТ, - це набряк легень. Вона є в кожного другого хворого з діагнозом COVID-19. Тож шкода від такої діагностики значно перевищує користь. Медичний фізик Руслан Зелінський розповідає: дозу опромінення під час одного сеансу КТ можна прирівняти до того, як сорок разів пролетіти від Токіо до Нью-Йорку. 

"Комп’ютерні томографи бувають різного покоління. Більш старі дають більшу дозу, більш нові – дають дозу меншу, але якщо усереднити, то доза при КТ у сотні разів більша від проведення рентгену", - зауважує медичний фізик Руслан Зелінський.

Пацієнти, які самі собі призначають КТ, а тим паче ті, які ходять на нього кілька разів - найбільше дивують ізраїльського лікаря Бориса Бриля.

"У нас немає такого, щоб хтось побіг на комп'ютерну томографію. У нас заборонено робити КТ, як і аналізи крові, без призначення лікаря. Повинна стояти печатка. Я відправлю людину на КТ - я потім повинен відповісти: чому я його відправив", - говорить він.

Чи потрібна комп'ютерна томографія легенів у разі легкої форми коронавірусу

Чи потрібна комп'ютерна томографія легенів у разі легкої форми коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1795
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація