"Епіцентр" передав лікарням третину вантажу.
"Епіцентр" заплатив підприємству "Антонов" за літак, привіз вантаж за свої кошти, а частину медичних засобів передав до лікарень.
Про це розповів заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко в ефірі "Свободи слова" на ICTV.
За його словами, у держави не було можливості зібрати таку кількість захисних засобів в одному місці, щоб забрати їх літаком "Мрія".
"Ми дізналися, що приватна компанія "Епіцентр" замовляє цей літак у підприємства "Антонов" і хоче привезти для себе комерційний вантаж. Але третину з цього вантажу вони передають до лікарень - це 2 мільйони медичних масок, 70 тисяч костюмів, 30 тисяч окулярів. Саме за таких умов президентом було ухвалене рішення, що потрібно зустріти цей літак", - зазначив Тимошенко.
Посадовець додав, що Зеленський "відразу повідомив, що частина вантажу була гуманітарною".
Нагадаємо, народний депутат України та власник мережі гіпермаркетів "Епіцентр К" Олександр Герега написав листи меру Києва Віталію Кличку та до нардепів Верховної Ради з пропозицією придбати медичні товари протиепідемічного призначення у його компанії. Йдеться про товар, який привіз в Україну з Китаю літак Ан-225 "Мрія".
Справа в тім, що 23 квітня президент України зустрічав "Мрію" у Міжнародному вантажному аеропорту "Антонов" у селищі Гостомель. Тоді в Офісі президента говорили про "гуманітарний вантаж".
Також повідомлялося, що правоохоронці перевірять ситуацію з компанією "Епіцентр", де продають медичні маски, які доставили літаком "Мрія" з Китаю. Компанія, своєю чергою, підтвердила факт оплати рейсу цього літака і заявила, що частина вантажу призначалася для продажу.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!