Відомий педіатр дав 10 порад для уникнення зараження COVID-19.
Зменшити ризик зараження коронавірусом, купуючи необхідні речі та продукти в магазинах, можна, якщо дотримуватися простих правил.
Про це розповів відомий телеведучий, лікар Євген Комаровський у відео на своєму каналі YouTube.
"Все більше і більше з’являється конкретних документів, які регламентують нашу життєдіяльність в умовах суворих обмежень", - заявив він.
Для прикладу Комаровський запропонував 10 правил відвідування магазину під час карантину.
"Складіть план покупок; ідіть до знайомого магазину, щоб ви знали – де що лежить; уникайте години пік", - наголосив він.
Також Комаровський радить мати санітайзер у кишені, дотримуватися дистанції не менше одного метра від інших покупців, носити захисну маску і не торкатися своїх очей, рота і носа.
Водночас лікар закликав дезінфікувати ручки візків і кошиків.
"Тобто дістали той санітайзер, який у кишені, й попшикали", - пояснив він.
Окрім цього Комаровський зазначив, що у магазині на нижні поверхи краще спускатися сходами, а вгору – можна скористатися ескалатором.
"Це чудовий варіант, щоб уникнути утворення натовпу, коли ви сходами спускаєтеся, а хтось йде вам назустріч. Ви ж тоді не зможете підтримувати необхідну дистанцію 1-1,5 метри", – додав педіатр.
Наостанок Комаровський нагадав про необхідність ретельно мити руки після відвідування магазину.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!