Коли закінчиться коронавірус: Комаровський назвав можливу дату

Коли закінчиться коронавірус: Комаровський назвав можливу дату

Фото: facebook.com/komarovskiynet

За словами лікаря, закінчення пандемії залежить від вироблення колективного імунітету.

Коронавірус наразі поширюється високими темпами, які, ймовірно, в Україні ще зростуть з початком опалювального сезону в жовтні 2020 року. Чого очікувати від пандемії коронавірусу найближчим часом і коли взагалі це все закінчиться – розповів відомий лікар Євген Комаровський.

Відповідне відео з'явилося на каналі Євгена Комаровського в Youtube.

За його словами, прогнозувати щось щодо поведінки COVID-19 важко. "Я був упевнений, що все це закінчиться до 1 травня, а якщо не пощастить – до 1 червня. Утім, всі наші сподівання на ультрафіолет і відкриті простори не спрацювали. Передовсім тому, що ми переоцінили можливості контактної передачі: санітайзери, миття рук тощо. І однозначно недооцінили вплив аерозолів, здатність вірусу накопичуватися у повітрі та залишатися в ньому тривалий час за умови, коли немає адекватного обміну повітря. Знову ж таки, ми забули, що зараз прихід спеки не означає, що ми всі сидимо в ній, це означає, що всі ми сидимо по домівках і вмикаємо кондиціонери, які ганяють по колу одне й теж повітря, не знезаражуючи його", – каже Комаровський.

За його словами, вже ніхто не вірить, що карантинні обмеження спроможні кардинально що-небудь змінити. Щойно країна відкриває свої кордони – вірус повертається.

"Підйом захворюваності триватиме доти, поки понад 60% населення, а може, й понад 80%, не матиме антитіл. Враховуючи швидкість поширення коронавірусу і відмову більшості країн від суворих обмежень, вироблення імунітету буде стрімким", – зазначив Євген Комаровський.

Він додав, що із великою ймовірністю різкий підйом захворюваності в Україні почнеться з початком опалювального сезону.

"Щойно увімкнуть опалення, у нас це очікується 15 жовтня, щойно ми зачинимося у приміщенням, припинимо провітрювання, щойно упаде, а вона обов'язково упаде, вологість повітря, вірус днями зберігатиметься у повітрі, яким ми дихаємо. Це все призведе до того, що хворітиме більше людей", – каже лікар.

І другий варіант закінчення пандемії коронавірусу, окрім колективного імунітету, за словами лікаря, це коли ми отримаємо "недорогу, ефективну, безпечну вакцину",

"Якщо буде вакцина, то закінчиться все по-серйозному до кінця 2022 року, а якщо не буде, то, швидше за все, також закінчиться до кінця 2022 року. До того часу у нас буде факт колективного імунітету, а коронавірус буде тим захворюванням, до якого ми ставитимемося як до грипу. Він приходитиме, будуть локальні спалахи, буде косити свої жнива із жертв", – резюмував Комаровський.

Нагадаємо, раніше лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк розповіла ТСН.ua, як відрізнити коронавірус від ГРВІ та грипу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація