Коли вакцина проти COVID-19 стане доступною: в ООН озвучили терміни

Коли вакцина проти COVID-19 стане доступною: в ООН озвучили терміни

Фото: Associated Press

За словами Гутерреша, світу ще роками і десятиліттями доведеться боротися з наслідками пандемії.

В ООН вважають, що різні зразки вакцини від коронавірусу можуть стати доступні вже в найближчі місяці. Все завдяки роботі вчених зі всього світу.

Про це заявив генсекретар ООН Антоніу Гутерреш, зазначивши, що світу ще роками й десятиліттями доведеться боротися з наслідками пандемії коронавірусу, інформує РБК-Україна у четвер, 3 грудня.

"Завдяки роботі й самовідданості вчених і розробників всього світу вакцини можуть стати доступні протягом найближчих тижнів і місяців. Але не будемо себе обманювати. Вакцина не може усунути шкоду, яка залишиться на роки і навіть десятиліття. Бідність зростає, нависає загроза голоду. Ми стикаємося з найбільшою глобальною рецесією за вісім десятиліть", — сказав Гутерреш.

Як повідомлялося, першу ліцензію на випуск своєї вакцини від коронавірусу отримали американська Pfizer і німецька BioNTech компанії. Їхня вакцина BNT162 вже пройшла дослідження ефективності, яке показало, що вона на 95% захищає від COVID-19.

Вакцина компанії Moderna — друга в черзі на схвалення. Раніше ж FDA повідомило, що проведе засідання, на якому розгляне заявку компанії Moderna на екстрене використання її вакцини від коронавірусу COVID-19, 17 грудня. 

Своєю чергою, після того як з огляду на останні результати досліджень виникло питання щодо рівня її ефективності, вакцину від коронавірусу, розроблену вченими Оксфордського університету спільно з компанією AstraZeneca, відправили на додаткову перевірку британського Агентства з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення (MHRA).

Кінець пандемії близько: на якому етапі схвалення вакцини та коли українці зможуть вакцинуватися

Кінець пандемії близько: на якому етапі схвалення вакцини та коли українці зможуть вакцинуватися

Повʼязані теми:

Наступна публікація