У країні зараз спостерігається дефіцит противірусних препаратів.
В Україні зараз спостерігається пік захворюваності на коронавірус. Через 2-3 тижні кількість нових випадків почне зменшуватися.
Про це в інтерв'ю “ГолосUA” повідомила кандидатка медичних наук Валентина Маркевич.
За її словами, карантин, зокрема, у Києві, послаблять за кілька тижнів. Тоді школярі та студенти розпочнуть офлайн навчання.
“Школярі та студенти мають ходити на заняття. Історія із вакцинуванням вчителів не працює. Незважаючи на 80% вакцинацію вчителів, в областях, які потрапили до “червоної” зони, все одно ввели дистанційне навчання”, — розповіла Валентина Маркевич.
Вона також додала, що поганою залишається ситуація в областях, де фіксується найбільша кількість нових випадків зараження. На Одещині кисню не вистачає для всіх госпіталізованих пацієнтів. У країні також спостерігається дефіцит противірусних препаратів.
“Наприклад, немає “Ремдесівіру”, який прописаний у протоколі лікування COVID-19. Нещодавно парламент проголосував за виділення субвенцій на купівлю кисневих станцій для лікарень. Для Вінницької області виділили 17 мільйонів гривень — на 16 опорних лікарень. Субвенцію виділили, гроші надійшли до казначейства, але були заблоковані через лист МОЗ, в якому потрібно було сповістити, куди і як будуть витрачені гроші”, — наголосила кандидатка медичних наук.
Маркевич також зазначила, що хороша киснева станція коштує близько п'яти мільйонів гривень.
Через два місяці закінчується фінансовий рік, і ці гроші можуть просто згоріти, адже не всі постачальники встигають до кінця року передати обладнання. Взагалі, все впирається у фінансування. Сьогодні на медицину потрібно витрачати щонайменше 5% ВВП”, — додала Валентина Маркевич.
Читайте також:
- У МОЗ повідомили, що кожний четвертий українець — COVID-вакцинований.
- У Польщі розпочали випробування української вакцини від коронавірусу.
- У Раді назвали регіон, який може наступним увійти до "червоної" зони.