Коли Україна перестане бути "зеленою": у МОЗ нагадали умови для підвищення рівня епіднебезпеки

Коли Україна перестане бути "зеленою": у МОЗ нагадали умови для підвищення рівня епіднебезпеки

Фото: pixabay

Уся територія України може бути переведена на “жовтий” рівень епідемічної небезпеки у випадку наявності лише однієї із ознак упродовж трьох днів поспіль.

На всій території України на цей час встановлено як базовий “зелений” рівень епіднебезпеки, як базовий. У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, за яких умов його може бути підвищено.

Як ідеться в повідомленні, на всій території України буде оголошено “жовтий” рівень, у разі наявності на всій території країни протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак:

 • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів — більш ніж 75;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більш як 4 відсотки;
 • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення — менше ніж 300;
 • наявності підстав для встановлення “червоного” рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

Ініціюватиме встановлення “жовтого” рівня епіднебезпеки міністр охорони здоров’я, рішення ухвалюватиме державна комісія з ТЕБ та НС. Повернення до “зеленого” рівня можливе за умови фіксації необхідних для цього ознак упродовж 7 днів.

У разі погіршення показників в певному регіоні до “червоного” рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме на “жовтому” рівні.

“Помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

 • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більш ніж на 65%;
 • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тисяч населення менш ніж 300;
 • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тисяч населення понад 60;
 • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%;
 • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На “помаранчевому” рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові протиепідемічні обмеження.

“Червоний” рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

 • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, - більш як 65%;
 • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення — менш ніж 300;
 • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення — більш ніж 60;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більш як 20%;
 • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом — більш як 50%.

Про карантинні норми в межах кожного із зазначених рівнів в МОЗ нагадали в інфографіці.

Інфографіка МОЗ

Нагадаємо, у МОЗ вважають, що ситуація з коронавірусом в Україні йде за минулорічним сценарієм. Збільшення кількості захворювань серед українців очікується восени цього року, в жовтні-листопаді.

Повʼязані теми:

Наступна публікація