Колективний імунітет: лікар розповів, чи потрібно вакциновуватись тим, хто перехворів на COVID-19

Колективний імунітет: лікар розповів, чи потрібно вакциновуватись тим, хто перехворів на COVID-19

Фото: УНІАН

Медик вважає, що мешканці деяких країн світу мають уже колективний імунітет до коронавірусу.

У світі триває вакцинація від коронавірусу, проте зниження кількості інфікованих спостерігається лише в Ізраїлі. 

Про це в Facebook розповів лікар-імунолог, доктор медичних наук, завідувач лабораторії іммунореабілітологіі Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський. 

За даними медика, у світі вже введено понад 900 мільйонів доз вакцини. Проте смертність від коронавірусу знизилась лише в Ізраїлі, де було введено 114 доз на 100 жителів. Там зафіксовано 6340 смертей на мільйон мешканців. При цьому ситуація залишається напруженою в ОАЕ, де було введено 90 доз на 100 жителів. Тепер у цій країні щоденно фіксується по 2000 нових випадків інфікування коронавірусом. 

Андрій Волянський додає, що натомість у Чехії, де введено 23 дози вакцини на 100 жителів і, де смертність від COVID-19 становила 2760 на мільйон, зараз різко зменшується кількість нових інфікованих. 

"Що все це означає? Багато країн реально досягли або досягають колективного захисту за рахунок того, що 50% і більше населення перехворіли (Чехія, Угорщина, Боснія, Болгарія, Бельгія, деякі американські штати). Але офіційна статистика зазвичай виявляє тільки 15-25% інфікованих (в Чехії, наприклад, 15% перехворіло за офіційними даними, можна припускати, що в 4-5 разів більше - 60-75%). Величезною глобальною помилкою, на мій погляд, є вакцинація тих, що вже перехворіли. Природний імунітет не може бути гіршим від штучного в умовах застосування вузькоспеціалізованих вакцин і приходу нових варіантів вірусу", - зазначив Волянський. 

Нагадаємо, Комаровський розказав про китайську вакцину CoronaVac.

Коронавірус в України: кількість госпіталізації та смертей знову почала рости

Коронавірус в України: кількість госпіталізації та смертей знову почала рости

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація