Кличко попросив уряд послабити карантин в Києві попри невідповідність критеріям

Кличко попросив уряд послабити карантин в Києві попри невідповідність критеріям

Фото: УНІАН

Йдеться про зняття лише важливих обмежень.

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду із проханням дозволити послабити карантин, попри те, що рівень захворюваності коронавірусом в Києві перевищує норму. Йдеться лише про "критично важливі" послаблення: запуск громадського наземного транспорту та відкриття торгових закладів площею до тисячі квадратних метрів від 23 травня. Також він просить відкрити метро від 25 травня.

Про це міський голова сказав під час брифінгу 22 травня.

Він пояснив, що від 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень з дотриманням усіх норм і регламентів. Але сьогодні МОЗ заявило, що Київ не відповідає критеріям послаблення другого етапу обмежень. "Підкреслюю: з трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному - кількості хворих на 100 тисяч мешканців міста. Визначена норма 12 хворих, у Києві зараз 15 хворих на 100 тисяч людей. Це за даними за останній тиждень. Щодо інших двох критеріїв претензій немає - це заповненість стаціонарів лікарень до 50% та кількість проведених ПЛР-тестів на 100 тисяч населення. У столиці цей показник втричі вищий визначеної норми: потрібно 12, а у нас - 44", - сказав Кличко.

За його словами, такий показник за кількістю хворих в місті зумовлений спалахом у Дарницькому інтернаті для дівчат. Водночас за останні 6 днів захворюваність була в межах визначеної урядом норми. "Тому я звертаюсь до уряду з наступним: дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але не всіх, а тих, що критичні і дійсно необхідні місту і бізнесу. Зокрема відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1 тис. кв. м з 23-го травня. Не відкривати поки дитячі і спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, з 25-го травня, бо в місті відбувається транспортний колапс. Зазначу, оскільки завтра вихідний день, наземний громадський транспорт може розпочати роботу з 12-ї години дня. До того ще працюватиме за спецперепустками", - сказав Кличко.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація