Київський лікар-інфекціоніст про коронавірус: "Хворіти та отримувати імунітет треба зараз"

Київський лікар-інфекціоніст про коронавірус: "Хворіти та отримувати імунітет треба зараз"

Фото: pixabay.com

Наразі спостерігається активний процес імунізації населення, який проходить досить благополучно та керовано.

Літній період міжсезоння найкраще підходить для вироблення колективного імунітету. Більша частка пацієнтів з цих показників – безсимптомні та легкі форми. Штучне перешкоджання та спроби ізолювати людей призведуть до спалаху важких форм в холодні пори року. Якщо говорити простіше – хворіти та отримувати імунітет треба зараз.

Про це повідомив інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у Facebook.

"Нічого страшного не відбувається. Ми спостерігаємо активний процес імунізації населення, який проходить досить благополучно та керовано. Лікарня оснащена, працює в штатному режимі, лікарі по черзі уходять в відпустки. Якщо раціонально сортувати хворих по важкості, профільності та необхідності надання стаціонарної допомоги – місця всім вистачає", - зазначив він.

Лікар Дубровський виділив ряд позитивних зрушень:

  • "Логістика стає все кращою, поступають, в основному, профільні (ковідні) пацієнти. Непрофільних, ну геть не схожих на Covid-19 пацієнтів, ми вже простіше і легше віддаємо в ізолятори при всіх великих лікарнях для попереднього тестування. Відділення оснащене всім необхідним, є безкоштовні ліки для пацієнтів, безкоштовне обстеження.
  • Важких форм небагато і однозначно не стало більше. Переважна більшість пацієнтів хворіє легко чи середньоважко. Летальні випадки поодинокі та зрозумілі по причино-наслідковим зв’язкам. Здорові люди, без серйозних хронічних захворювань, одужують та відновлюються без проблем.
  • Персонал вже отримав свою активну імунізацію від прямого контакту з вірусом, тримається міцно та не хворіє. Це ще треба довести, але схоже на те, що постійний контакт з Covid-19 дарує медикам дуже потужний імунний захист. Є впевненість, що незабаром захисні костюми будуть вже непотрібні".

Лікар також зазначив, що наразі не зрозуміло, чому при надзвичайно близькому контакті з позитивним на Covid-19 хворіють не всі.

"Якщо врахувати, що специфічних антитіл ні у кого з нас немає, і вірус новий, то мають перехворіти всі контактні. Але постійно трапляються випадки, коли хворіє лише один з членів сім’ї чи робочого колективу. Інших Covid-19 обходить стороною. Очевидно, що є інструменти імунного захисту, які захищають організм навіть при умові відсутності специфічних антитіл", - припускає Дубровський.

Лікар запевняє, що попри інформаційний ажіотаж та нездорове відношення до статистичних антирекордів, наразі для паніки немає жодних причин.

 

☣ Життя з коронавірусом. ℹ Новини з передової та деякі висновки Вже йде шостий місяць епідемії коронавіруса в Україні....

Опубліковано Лікаром Дубровським Вівторок, 18 серпня 2020 р.

Нагадаємо, у суботу, 15 серпня, Київ встановив антирекорд із захворюваності коронавірусом: виявили 232 нових випадки.

Тож від 17 серпня Київ посилив карантин.

Читайте також: ПЛР-тест на коронавірус: де зробити в Києві та скільки це коштує.

Повʼязані теми:

Наступна публікація