Київський лікар-інфекціоніст пояснив, чому деякі люди взагалі не хворіють на COVID-19

Київський лікар-інфекціоніст пояснив, чому деякі люди взагалі не хворіють на COVID-19

Київський лікар-інфекціоніст пояснив, чому деякі люди взагалі не хворіють на COVID-19

Євген Дубровський розказав, чому лікарі на передовій майже не інфікуються коронавірусом.

Деякі люди взагалі не хворіють на COVID-19, приміром, у одній родині під час тісного контакту. Мама і донька заразились, а чоловік і син – ні, хоча контакт тісний. Найпевніше, вірус навіть не встигає щось зробити в організмі таких людей, як його знищують потужні механізми дії Т-клітинного захисту.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

"Дійсно, я постійно бачу такі випадки, коли під час дуже близького контакту, у сімейному колі, наприклад, хворіють не всі. Чесно, це не дуже зрозуміло, адже COVID-19 позиціонується як виключно нове захворювання, до якого немає імунітету. Очевидно, що це не так. І також очевидно, що сила клітинного імунітету набагато потужніша і ефективніша за гуморальну відповідь. Простими словами – вірус навіть не встигає щось зробити в організмі людини, як його знищують потужні механізми дії Т-клітинного захисту", - каже лікар.

Дубровський зазначив, що дуже цікава ситуація зараз спостерігається на самій передовій: лікарі-інфекціоністи, бригади швидкої допомоги, лабораторні працівники приватних діагностичних центрів майже не хворіють.

"Ті, хто якимось дивом не заразились на самому початку епідемії, зараз спокійно працюють. Як вони отримали такий імунітет? В інфектології це називається нестерильний імунітет  – тобто маленькі дози вірусу зробили щось на кшталт щеплення. На мою думку, це все пояснює", - припускає лікар.

Інфекціоніст розповідає, що персонал лікарень постійно контактує з величезною кількістю хворих, концентрація вірусних частинок у повітрі просто шалена – але нічого не відбувається.

"І справа не тільки в захисті. Рано чи пізно медики все одно роблять помилки – чи беруть телефон зі столу та одразу до обличчя, чи не встигають одягнутись, як хворий вже зайшов у приміщення і щось питає. А скільки ми бачили бригад швидкої допомоги, які привозили хворих з підозрою на інші захворювання, а виявився потім COVID-19! І бригади були без захисту… Але це дискусійне питання, треба більше спостережень та досліджень", - зазначає він.

І резюмує: "Одне ясно – не всі перехворіють у яскравій формі. У багатьох вже сформувався імунітет".

Повний текст інтерв'ю з Євгеном Дубровським читайте тут

Нагадаємо, інфікуватися коронавірусом досить просто, адже він надзвичайно заразний. Утім, на свіжому повітрі підхопити COVID-19 малоймовірно.

Повʼязані теми:

Наступна публікація