Китай заявив про спалах "невідомої пневмонії" в Казахстані, страшнішої за коронавірус: країна спростовує

Китай заявив про спалах "невідомої пневмонії" в Казахстані, страшнішої за коронавірус: країна спростовує

Фото: Associated Press

У МОЗ Казахстану кажуть, що про спалах нової хвороби не йдеться.

Посольство Китаю в Казахстані попередило людей про спалах "невідомої пневмонії", смертоноснішою за нову коронавірусну інфекцію. Утім влада Казахстану спростовує це.

Про це пише CNN.

Китайські дипломати у четвер, 9 липня, що від цієї пневмонії загинуло понад 1700 людей. Нові випадки невідомої пневмонії значно зростають від середини червня в усій країні, сказали в посольстві, додавши, що подекуди місцева влада повідомляє про сотні нових випадків на день. "Департамент охорони здоров'я Казахстану та інші установи проводять порівняльні дослідження, але не визначили збудника пневмонії", - йдеться у повідомленні. Водночас там додається, що "ця хвороба набагато смертельніша за COVID-19.

Сьогодні, 10 липня, міністерство охорони здоров'я Казахстану визнало наявність "вірусних пневмоній невизначеної етіології", але заперечило, що це спалах чогось нового чи невідомого. Там пояснили, що класифікують пневмонії за рекомендаціями ВООЗ. Тож як "вірусну пневмонію невизначеною етіології" можуть зареєструвати хворобу, спричинену коронавірусом, який не виявило лабораторне дослідження.

Нагадаємо, в Україні зменшується кількість хворих на коронавірус пацієнтів, у яких фіксується пневмонія. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація