Китай відхилив вже декілька запитів ВООЗ щодо участі в розслідуванні спалаху коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Китай відхилив вже декілька запитів ВООЗ щодо участі в розслідуванні спалаху коронавірусу

Фото: Flickr / National Institute of Allergy and Infectious Diseases

У ВООЗ впевнені, що коронавірус має тваринне походження, а сама інфекція спалахнула в Ухані.

Всесвітня організація охорони здоров'я отримала від Китаю декілька відмов щодо участі в розслідуванні походження COVID-19.

ВООЗ неодноразово надсилали відповідні запити до КНР, пише Sky News із посиланням на представника організації Гаудена Галеу.

"Ми знаємо, що відбувається якесь національне розслідування, але на цьому етапі нас не запросили приєднатися, - зазначив Галеа. - ВООЗ подає запити до Національної комісії з охорони здоров'я Китаю та уряду".

На запитання журналістів щодо того, чи є, на думку представників організації, вагомі причини не включати ВООЗ до розслідування, Галеа відповів: "З нашої точки зору, ні".

У ВООЗ додали: впевнені, що коронавірус має тваринне походження, а сама інфекція спалахнула в Ухані.

Нагадаємо, що у четвер очільник Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що має підстави вважати, що джерелом походження COVID-19 є Уханський інститут вірусології.

Спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація