Китай приховував серйозність нового коронавірусу, щоб встигнути запастися медичним обладнанням – AP

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Китай приховував серйозність нового коронавірусу, щоб встигнути запастися медичним обладнанням – AP

Фото: Associated Press

Країна суттєво наростила імпорт масок, халатів та рукавичок.

На початку спалаху коронавірусу китайська влада приховувала серйозність та поширення хвороби від світу, щоб встигнути запастися необхідним медичним обладнанням та препаратами.

Відповідна інформація міститься у звіті розвідки Департаменту нацбезпеки США, який є у розпорядженні Associated Press.

У документі вказується, що Китай, применшуючи спалах хвороби, збільшив імпорт та скоротив експорт предметів медичного призначення. Водночас там намагалися приховати цей факт, "заперечуючи наявність експортних обмежень, заплутуючи і затримуючи надання своїх торгових даних".

Також у звіті йдеться про те, що Китай навмисно не повідомляв ВООЗ про те, що за більше частину січня хвороба вже активно поширилися в країні, щоб мати змогу купувати за кордоном медичне обладнання – зокрема, дуже сильно зріс імпорт медичних масок, халатів та рукавичок.

Такі висновки свідчать про те, що на 95% вірогідності зміни в імпорті та експорті Китаю на початку 2020 року не були в межах норми. Китайські чиновники також цензурували лікарів, які повідомляли про коронавірус на початку спалаху. Однак, на думку американської розвідки, більшість помилок китайського уряду були пов’язані із бюрократичними бар’єрами, жорстким контролем за інформацією та чиновниками, які боялися повідомляти про погані новини.

Цей звіт не є "засекреченим", однак має статус "лише для офіційного використання". Він датується 1 травня і після цього офіційні особи США, зокрема президент Дональд Трамп та держсекретар Майк Помпео сильно збільшили свою критику на адресу Китаю через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Китай зробив усе, аби світ вчасно не дізнався про коронавірус - держсекретар США Майк Помпео

Китай зробив усе, аби світ вчасно не дізнався про коронавірус - держсекретар США Майк Помпео

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація