Китай повідомив про нові випадки коронавірусу, серед яких чотири смертельні

Китай повідомив про нові випадки коронавірусу, серед яких чотири смертельні

Фото: Associated Press

За добу COVID-19 підтвердили у 31 людини.

У понеділок, 30 березня, материковий Китай повідомив про ще 31 інфікованого COVID-19.

Більшість, а саме 30 новоспечених пацієнтів, нещодавно прибула з-за кордону. Також в країні зафіксували один випадок локального зараження, повідомляє CNBC.

За добу в епіцентрі спалаху провінції Хубей від нової коронавірусної інфекції загинули четверо людей. 

Загалом від початку спалаху в Китаї на COVID-19 захворіли 81 470 людей. 3 304 з них померли, а 75 700 тисяч одужали та виписалися з медзакладів. Як повідомлялося, Китай опустився на третє місце за кількістю інфікованих коронавірусом. Найбільше заражених нині у США, де продовжили карантин до 30 квітня. 

Нагадаємо, що після двох місяців суворого карантину Китай повертається до нормального життя. У провінції Хубей, яка була епіцентром спалаху коронавірусу, влада зняла частину обмежень 25 березня. Що відбувається у відомому на весь світ місті Ухань - дивіться у сюжеті ТСН.ua

Після двох місяців суворого карантину провінція Хубей повертається до звичного життя

Після двох місяців суворого карантину провінція Хубей повертається до звичного життя

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація