Поскаржилась, що хворим на COVID-19 не вистачає кисню: у Чернівцях лікарку викликали до поліції

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
1030
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Поскаржилась, що хворим на COVID-19 не вистачає кисню: у Чернівцях лікарку викликали до поліції

фото / Андрій Шалєєв, Facebook

Ольга Кобевко раніше заявляла про нестачу кисню у лікарні і бездіяльність влади області, через що тепер змушена давати пояснення правоохоронцям.

Сьогодні, 6 листопада, лікарку-інфекціоністку Чернівецької обласної лікарні Ольгу Кобевку викликали до правоохоронних органів з приводу заяви заступниці голови ОДА Наталії Гусак. Раніше чиновниця звернулася із заявою до СБУ та поліції, щоб перевірили озвучену лікаркою інформацію про те, що пацієнти, хворі на COVID-19, через брак кисню у лікарні, самостійно купують кисневі балони.

Про свій виклик до поліції лікарка Ольга Кобевко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Тож замість того, щоб бути на обході пацієнтів, корегувати лікування, замість того, щоб комусь допомогти, я повинна бути у слідчого і давати пояснення. Пояснення своїх відео у Facebook. Я розумію, що правоохоронні органи мають реагувати на ці заяви – це закон. Я повинна, згідно закону, дати свої пояснення. Але я розумію при цьому, що мені доведеться спочатку іти до слідчого і давати пояснення, а потім знаходити час і бігти до пацієнтів. Я вважаю, що це – перешкоджання діяльності мені, як медику, який з перших днів працює з коронавірусом", - сказала лікарка.

У поліції лікарку ознайомили із заявою заступниці голови ОДА Наталії Гусак.

"Сьогодні у мене була перша зустріч зі слідчими, там мене ознайомили із заявою, про те, що пані Гусак доводить у своїй заяві, що мої слова, що кисень є недостатнім і відсутнім у відділенні, є неправдою, адже на той момент, коли я робила той запис, кисню було достатньо", - сказала Ольга Кобевко.

Лікарка на відео показала, як у цей момент позаду неї проводять кисневі трубки для централізованого постачання кисню у лікарні.

"Кисню у відділенні зі станції - немає. Це зараз лише роблять. А пані Гусак у своїй заяві заявила, що це брехня, що кисню було достатньо у відділенні", - зазначила лікарка.

Нагадаємо, конфлікт розпочався через те, що лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко на своїй сторінці у Facebook критикувала голову ОДА та департамент охорони здоров'я у відсутності достатньої кількості кисневих точок у лікарні, а відтак, і недостатньої кількості кисню для хворих на COVID-19. Через це деяким пацієнтам, за її словами, доводилось купувати власні кисневі балони

Своєю чергою заступниця голови ОДА Чернівецькій облдержадміністрації Наталія Гусак звернулися до поліції та СБУ з проханням перевірити цю інформацію.

Тим часом журналісти "Суспільного" знайшли родича однієї з пацієнток інфекційного відділення лікарні. За його словами, вдень 23 жовтня він купив балон для своєї дружини, яка терміново потребувала кисню. Втім, як каже чоловік, ввечері того ж дня її забезпечила киснем лікарня. 27 жовтня його попросили забрати балон з палати.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ТСН.ua лікарка Ольга Кобевко розповіла, що на понад 100 пацієнтів обласної лікарні є чотири кисневі точки, тому одночасно допомогти можна лише чотирьом хворим, які потребують кисню. Ситуацію у медзакладі згодом дещо покращили кисневі концентратори, які лікарні подарували волонтери. Утім, апарати не витримують навантаження і швидко виходять з ладу.

Згодом чиновниця ОДА пояснила, що кисневе забезпечення обласної лікарні здійснюють у декілька етапів. За її словами, до епідемії в інфекційному відділенні жодне лікарняне ліжко не мало доступу до кисню. Зараз таких є чотири. На облаштування кисневої станції провели тендер. Водночас 27 жовтня область отримала 75 кисневих концентраторів для лікарні.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1030
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація