Кількість інфікованих коронавірусом у світі сягнула 400 тисяч осіб

Кількість інфікованих коронавірусом у світі сягнула 400 тисяч осіб

Фото: УНІАН

Понад 100 тисяч вже вилікувались.

Загальна кількість інфікованих новим коронавірусом у світі перевищила 400 тисяч осіб.

Про це йдеться у даних від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса, який відстежує виявлені випадки зараження коронавірусом по всьому світі.

Лідером за кількістю заражених лишається Китай (81,5 тисячі), однак там цифра майже не зростає, тоді як країни Заходу усе більше виявляють випадки інфікування коронавірусом.

Кількість хворих в Італії продовжує зростати і станом на 24 березня становить майже 64 тисячі. Далі йдуть США (46 тисяч) та Іспанія (39 тисяч). Замикає першу п’ятірку за кількість інфікованих Німеччина (31 тисяча).

Водночас уже відомо про 103 тисяч одужавших від коронавірусної хвороби, серед яких понад 60 тисяч – із провінції Хубей у Китаї, звідки і поширився вірус. Померло ж від цієї хвороби уже 17 тисяч людей.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

У Китаї знімають карантин, а у решті світу темпи поширення коронавірусу пришвидшуються

У Китаї знімають карантин, а у решті світу темпи поширення коронавірусу пришвидшуються

Повʼязані теми:

Наступна публікація