Кількість хворих на коронавірус стрімко зростає: як їх лікують в українських лікарнях

Дата публікації
Перегляди
920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кількість хворих на коронавірус стрімко зростає: як їх лікують в українських лікарнях

Фото: Associated Press

В лікарнях майже 70% ліжок для пацієнтів заповнені.

Кількість нових хворих на коронавірус в Україні стрімко наближається до десяти тисяч на добу. Вже майже 70% ліжок для пацієнтів заповнені. У Києві, на Полтавщині, Житомирщині та Івано-Франківщині майже не залишилося вільних палат. 

"Сніданок з 1+1" побачив, що відбувається в українських відділеннях для хворих з коронавірусом".

Ще на початку пандемії в кожному регіоні країни визначили базові лікарні, які першими приймали пацієнтів із COVID-19. У Кривому Розі – це сьома міська лікарня. Саме туди із пневмонією потрапила сімдесяти річна бабуся Поліни Ігнатченко. До державного відділення, але за власні гроші. За словами дівчини, це не менше десяти тисяч гривень на тиждень.

Людмила Григорівна почала йти на покращення, але кисень у крові раптово почав падати. "У реанімації сказали, що у нас немає місць. У неї сатурація нормальна, ми її не будемо забирати", - згадує дівчина 

Хоча медсестри фіксували сатурацію менше ніж п'ятдесят - це критичний показник. Всю ніч лікарі боролися за її життя в палаті, але не врятували. Із розповідей родичів пацієнтів, головний форпост коронавірусу півмільйонного міста тримається лиш на героїзмі медсестер і лікарів. Утім, тих уже катастрофічно не вистачає. "На два поверхи цього відділення було два лікаря. Одна зі своїм чоловіком лежить у важкому стані в цьому ж відділенні, а одна лікарка залишилася, яка повинна всім надати якусь допомогу", - згадує дівчина.

Як лікують хворих на COVID-19 в Україні

Як лікують хворих на COVID-19 в Україні

Пацієнти з пневмонією зігріваються теплими кофтами, куртками та ковдрами, бо опалення немає. На кадрах Поліни видно, у якому стані лікарні та стіни, вкриті грибком. Ось такі опорні коронавірусні лікарні у всій країні заповнені вже майже на 70%. У чотирьох регіонах, зокрема, в столиці, ситуація вже критична.

Наприклад, до боярської міської лікарні, щоза 15 кілометрів від столиці, з ознаками мікроінсульту потрапила 53-річна Світлана Гончар. Перші симптоми з'явилися ще три дні до цього, але швидка відмовляла, априїхала лише тоді, коли стан став критичним

Утім, лікарня, куди приїхала карета швидкої, виявилась заповнена хворими з коронавірусом. "Відповіли, що в них все зайнято і чого ви взагалі сюди приїхали? Дружина ж все чує. Напевно, в цей момент стався серцевий напад", - згадує чоловік. 

Лікарі швидкої відразу в салоні намагалися надати екстрену допомогу, а ле у старому УАЗику не було жодних реанімаційних засобів.

Уже зараз, щоб збільшити кількість ліжок для пацієнтів із коронавірусом, у МОЗ хочуть розгортати мобільні шпиталі. Уже відомо про наміри Одеської міськради переобладнати для цього табір "Вікторія", а в Києві для лікування коронавірусних хворих планують обладнати Палац спорту

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація