Карантинні обмеження: Кабмін дозволив роботу окремих закладів та уточнив щодо самоізоляції 60-річних
Уряд ухвалив порядок обов'язкової обсервації осіб, які повернулися з-за кордону.
© УНІАН
Під час свого засідання 8 квітня Кабінет міністрів вніс чергові зміни до карантинних обмежень задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Зокрема, дозволили діяльність окремих закладів, уточнили щодо переліку осіб, яким понад 60 років і які можуть не перебувати на самоізоляції.
"На засіданні уряду підтримали внесення змін до постанови про запобігання поширенню COVID-19. Уточнили перелік об'єктів, які можуть працювати під час карантину та категорії громадян 60 років і більше, які не підлягають самоізоляції", - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Відповідні зміни внесли до постанови №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Які ще об'єкти зможуть працювати під час карантину:
поштової та кур'єрської діяльності;
будівельних робіт;
зі збирання і заготівлі відходів;
закладів торгівлі будівельними матеріалами;
хімчистки.
Що нового ухвалили?
Затверджений порядок обов'язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (самоізоляторів).
Місцеві органи влади мають право здійснювати видатки на проживання осіб у обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду цих бюджетів).
© Урядовий портал
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!