Карантинна відпустка: яким був літній туристичний сезон в Україні 2020 та чому вердикт - "невтішний"

Карантинна відпустка: яким був літній туристичний сезон в Україні 2020 та чому вердикт - "невтішний"

Фото: УНІАН

Близько 300 тисяч українців все ж подалися за відпочинковим сервісом за кордон.

Літній туристичний сезон в Україні пандемія COVID-19 не скосила. І це вже добре, кажуть фахівці. Ми всі очікували дива: гроші потечуть рікою, сервіс стане європейським.

Але що ми отримали  насправді? І головне: яким буде наш літній відпочинок наступного року? Бо пандемія навряд чи зникне. І закордон навряд чи відкриється, йдеться в сюжеті ТСН. Тижня.

Це літо для України могло б стати перспективним, адже країна опинилася в такому стані, коли поневолі могла взяти до рук увесь свій туристичний потенціал.

Однак, у президента асоціації туроператорів Антона Рудича вердикт для України та її відпочинкових потуг - невтішний.

"Нічого кардинально не змінилося, - каже він. - Весною було страшно щось робити. Ніхто не знав, скільки це триватиме. Вкладати якісь інвестиції в розвиток чогось? Ну, це було, певно, неможливо. Якщо тут інвестиції хтось і робив, то це були дуже ризиковані люди". 

Водночас, на думку Рудича, замінити Туреччину та Єгипет Україною геть не легко.

"Це, по-перше, утопія, бо сервіс там - це не просто готель. Це кліматичні умови, море, корали, роками вишколений персонал. Все це - речі, які не робляться за "два тижні", - наголосив президент асоціації туроператорів.

За словами Рудича, українським туризм більше асоціюється із маловідомими місцями: "Такий собі аналог європейських city break турів, коли ти поїхав на вікенд. Це не всім підходить. А літній відпочинок - це, в першу чергу, відпочинок "пузом до верху" з морем і розвагами для дітей, чого у нас ніколи в повному масштабі не було".

Найбільше серед українських курортів, каже експерт, виграла Одеська область. Зацікавилися туристи також Бакотою, де відпочивальників, у порівнянні з минулим роком, побільшало чи не вдвічі.

Водночас близько 300 тисяч українців, за словами фахівців з туризму, впродовж цього літа все ж подалися за відпочинковим сервісом за кордон.

"Там для туриста змінилося мало. В першу чергу в Туреччині. Проблеми, якщо є, це для власного персоналу. Для туриста їх намагаються мінімізувати. З Єгиптом практично те ж саме, - розповідає Антон Рудич. - Знаєте, країна, яка навіть більш популярна, ніж минулого року - це Албанія. Хорватія і Чорногорія - дві стабільні країни, куди можна літати. Болгарія приєдналася. І ОАЕ з тестами. Це ті країни, які зараз найбільш популярні у наших туристів".

Це літо змусило лихоманити увесь світовий бізнес. Виявляється, для планетарної економіки туризм - це як нафта чи газ, тобто третій за величиною продукт для експорту. Якщо пандемія не спаде, вже до кінця року, за даними ООН, збитки будуть навіть не у мільярдах, а у трильйоні доларів. Безробітними можуть стати десятки мільйонів людей. 

Для України ж, певні профільні фахівці, поради наступні: по-перше, розвивати туристичну інфраструктуру всупереч, а не завдяки зачиненим кордонам. По-друге, ціллю для країни може і має бути в'їзний туризм, бо тоді зароблять і бізнес, і держава, а комфортне дозвілля перепаде як українцям, так й іноземцям. Однак, усе це може не запрацювати, якщо не полікують вітчизняне бездоріжжя.

Більш детально про український туризм в період пандемії COVID-19 дивіться у сюжеті.

Коронавірус не став на заваді туристичному сезону в Україні

Коронавірус не став на заваді туристичному сезону в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація