Карантин в Україні краще посилити на Різдво - радник Єрмака

Карантин в Україні краще посилити на Різдво - радник Єрмака

Фото: Associated Press

Милованов не вірить в ефективність так званого карантину "вихідного дня".

На різдвяні свята в Україні варто ввести більш жорсткі карантинні обмеження для боротьби з пандемією COVID-19 тривалістю в три-чотири тижнів. 

Про це радник керівника Офісу президента Тимофій Милованов заявив в етері "Свободи слова" на ICTV. 

Він зазначив, що не вірить в ефективність так званого карантину "вихідного дня".

"Це не вибір між обмеженнями та економікою. Якщо відпустити все - для економіки теж буде погано, коли всі будуть хворіти. Тому потрібно зараз вводити певні обмеження, - пояснив Милованов. - Краще проблему вирішити зараз, провести три-чотири тижні обмежень під час Різдва, коли активність буде меншою".

За його словами, перед посиленням карантину українцям варто надати фінансову підтримку. 

"Не можна так просто взяти і закрити економіку чи певні типи бізнесів. Потрібно надати фінансування, підтримку і, бажано, надати це до того, як почнуться оці різдвяні канікули", - додав радник Андрія Єрмака. 

Водночас він визнав, що в Україні є "супервелика проблема з наявністю грошей". "І з МВФ складна ситуація, і на ринку не так легко позичити ці гроші, тобто перекредитуватися", - сказав Милованов, висловивши надію на те, що український уряд вирішить ситуацію. 

Як повідомлялося, Національний банк України не отримає транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у 2020 році. Однак, уряд спробує залучити фінансування від інших структур. 

Тим часом президент Володимир Зеленський заявив, що поки Україні вдається стримувати прогнозоване зростання хворих на коронавірус і карантин вихідного дня є результативним. Втім уряд має розробити програми для допомоги якомога більшій кількості людей, які зазнають втрат через додаткові обмеження. 

Нагадаємо, в останній місяць року в Україні буде всього 22 робочих і дев'ять вихідних днів. Тим часом у Франції та Великій Британії заговорили про можливість послаблення карантину на різдвяні свята, а ось Німеччина, навпаки, готова посилювати локдаун.

Франція та Британія говорять про можливість послаблення карантину на різдвяні свята

Франція та Британія говорять про можливість послаблення карантину на різдвяні свята

Повʼязані теми:

Наступна публікація