Карантин у Києві: коли запрацюють дитячі садочки та до чого готуватися батькам і вихователям

Карантин у Києві: коли запрацюють дитячі садочки та до чого готуватися батькам і вихователям

Фото: Associated Press

Садочки після початку роботи не одразу відкриють свої двері для дітей.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 13 травня заявив, що в умовах пом'якшення карантину в Україні після 22 травня можуть відкритися дитячі садочки, чого так очікують батьки, які виходять на роботу. До відкриття дошкільних навчальних закладів готується і Київ - столичний Департамент освіти навіть розробив та презентував проєкт Регламенту відновлення освітнього процесу у закладах освіти міста та режиму їхньої роботи після зняття карантинних обмежень, який мають ухвалити вже до кінця цього тижня.

Це не означає, що вже після 22 травня дитячі садочки столиці запрацюють. За словами директорки Департаменту освіти і науки Києва Олени Фіданян, після відповідного рішення уряду про завершення обмежень та розпорядження КМДА розпочнеться спочатку підготовча робота, яка триватиме 10-14 днів, і лише потім дитячі садочки зможуть відкритися для дітей. Орієнтовно це може бути на початку або від середини червня.

Втім, столична влада до цього вже готується і прописує нові правила для садочків, які закріплені у проєкті Регламенту та були презентовані на ютуб-каналі "Нова українська школа" Оленою Фіданян. Отже, коли в Києві запрацюють дошкільні навчальні заклади, до чого готуватися батькам і вихователям, як вони працюватимуть в умовах пандемії коронавірусу. - ТСН.ua зібрав найголовніше.

Коли дитячі садочки Києва відкриють свої двері для дітей

Після оголошення початку роботи про відновлення роботи (повернення дітей) залежно від розміру закладу освіти (двогруповий садочок з маленькою площею на 40 дітей чи чотирнадцятигруповий садочок на 300 дітей) може минути від 10 до 14 днів з урахуванням видавання усіх нормативних документів.

Перший крок: дії розпочнуться після ухвалення урядового рішення про зняття обмежень. Далі місцева влада (у Києві це буде голова КМДА Віталій Кличко) ухвалює нормативний документ, коли будуть відновлюватися роботи в закладах освіти.

Другий крок: районні управління освіти розвозять дитячими садочками спеціальні засоби: мийні, дезінфікувальні та інші, необхідні  для відновлення роботи приміщень.

Третій крок: районні управління освіти проводять нараду з керівниками садочків для з'ясування стану здоров’я вихователів. Після проведення наради керівники повертаються до закладів освіти, де створюють комісію, до складу якої мають увійти працівники навчального закладу: від методистів дошкільних закладів до заступників директора, медичний працівник - обов'язково. Ця комісія розподіляється за напрямами роботи і до фізичного повернення дітей працює кожен у своєму напрямі.

Четвертий крок: медичний працівник оглядає медкабінет і доповідає комісії: чого йому вистачає або є потреба у медичному кабінеті, у якому стані ізолятори.

П’ятий крок: збирання інформації про дітей - скільки дітей є здоровими, скільки може повернутися, або готові повернутися.

Шостий крок: районні управління разом з комісіями закладів освіти оглядають приміщення щодо готовності до відкриття і лише потім ухвалюють рішення про відновлення його роботи.

"Як ми усі бачимо з повідомлень уряду, до 22 травня фізичного повернення в заклади дітей не передбачається. Якщо, наприклад, оголошується 22 травня про можливість повернення, то лише підготовка, про яку я на початку говорила, триватиме від 10 до 14 днів. Це означає, що уже плюс-мінус ми виходимо до червня", - зазначила директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян.

Як працюватимуть дитячі садочки після карантину

 • медичні працівники повинні провести роз’яснювальні роботи з працівниками дитячих садочків, які у групі ризику;
 • батькам заборонять вхід до садочків;
 • всі збори проводитимуть онлайн;
 • запровадять щоденні огляди вихованців;
 • зобов'яжуть регулярно проводити дезінфекцію і провітрювання за графіками;
 • для кожної групи зроблять окремий вхід;
 • накладуть заборону на проведення спільних свят і на об'єднання груп.

Рекомендації батькам або особам, які їх замінюють

 • кожного ранку перед тим як відвести дитину до садочка, батьки обов’язково мають перевіряти температуру та стан її здоров’я (наявність симптомів грипу та ГРВІ);
 • коли привели дитину до садочка – не заходити у приміщення, а передати дитину вихователю, повідомивши про стан її здоров’я;
 • комунікувати з адміністрацією садочків та вихователями дистанційно: телефоном або через інтернет-засоби;
 • дотримуватися особистої гігієни та стежити за її дотриманням у дітей;
 • якщо дитина захворіла і напередодні була у садочку – обов’язково повідомити про це адміністрацію закладу;
 • якщо дитина захворіла – батьки мають по-можливості ізолювати її в окрему кімнату та забезпечити індивідуальними предметами користування, які необхідно дезінфікувати, а приміщення, де перебуває хвора дитина, постійно провітрювати.

Як діяти у разі виявлення хворої дитини або дитини з підвищеною температурою у дитячому садочку

 • вихователь повинен поінформувати про це медичного працівника та керівника закладу;
 • керівник має зв’язатися з батьками та медичною установою;
 • медичний працівник має ізолювати хвору дитину в кабінет – ізолятор;
 • діти і працівники, які контактували з дитиною також ізолюються в окремому приміщенні – потім виводяться на свіже повітря;
 • після чого місця, де вони перебували, дезінфікують;
 • до встановлення діагнозу хвора або з відповідними симптомами дитина та усі контактні особи мають перебувати на самоізоляції.

Коронавірус в Україні: як змінилась статистика після послаблення карантину

Коронавірус в Україні: як змінилась статистика після послаблення карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація