Карантин подовжено: де обмеження можуть не послабити та хто відповідатиме за порушення заходів

Карантин подовжено: де обмеження можуть не послабити та хто відповідатиме за порушення заходів

Фото: УНІАН

За тиждень планують відкрити парки, сквери та зони відпочинку. Запрацюють салони краси, перукарні, літні тераси кафе та ресторанів.

Карантин подовжено до 22 травня. Але це не єдине рішення уряду. Такими суворими, як досі, обмеження не будуть — частину з них планують зняти вже за тиждень. Та обіцяють покарати порушників карантину, серед них мережа гіпермаркетів "Епіцентр", власником якої є нардеп Герега, та ресторан слуги народу Миколи Тищенка "Велюр". Кому дозволили працювати після 11 травня та які іще пом'якшення карантину готує Кабмін, ідеться в сюжеті ТСН 19:30.

За тиждень планують відкрити парки, сквери та зони відпочинку. Запрацюють салони краси, перукарні, літні тераси кафе та ресторанів. Їжу також можна буде продавати на виніс. Відкритися зможуть і магазини. Щоправда, поки що без фудкортів, кінотеатрів та зон розваг у ТРЦ. 

Також за тиждень уряд дозволить працювати музеям, бібліотекам, сервісам побутової техніки, стоматологам, адвокатам та нотаріусам. Спортивні команди зможуть відновити тренування. 

Та дехто, поки конкуренти банкрутували, працювати і не припиняв. Під шквал критики уряд потрапив за те, що мережа "Епіцентр" торгувала всім асортиментом, а не лише товарами першої необхідності, а ресторан "Велюр" ніби приймав відвідувачів попри карантин. Обидва заклади належать народним депутатам. Прем'єр Денис Шмигаль просить МВС, щоб порушників було покарано.

"За останній час поліція склала 10 тисяч 303 протоколи про порушення карантинних норм. Зокрема, ми провели перевірку 162 будівельних супермаркетів, серед яких "Епіцентр" та "Нова лінія". Виписали 94 протоколи по супермаркетах, 29 мережі "Епіцентр", 140 протоколів – мережам громадського харчування. В торгових центрах були випадки, коли торгували меблями та предметами електроніки та іншими товарами, які не передбачені карантином. Ресторани "Велюр", "Моншер", "Фабіус". Зараз ці заклади закриті і виконують наші вимоги", — прокоментував ситуацію міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

В уряді планують запровадити так званий адаптивний карантин в окремих регіонах. Мерів, які знімають заборони раніше, ніж 11 травня, Шмигаль попереджає про відповідальність. 

У тих регіонах, які лідирують за кількістю хворих, зокрема, у Чернівецькій області та на Івано-Франківщині, карантин планують залишити суворішим.

Які пом'якшення карантину готує Кабмін та як каратимуть порушників - "Епіцентр" і "Велюр"

Які пом'якшення карантину готує Кабмін та як каратимуть порушників - "Епіцентр" і "Велюр"

"Ми не можемо собі дозволити там відкриття таке ж як у інших областях і ми вважаємо, що треба вводити механізм адаптивного карантину, якщо десь ми відкриваємо більшу палітру засобів торгівлі, то десь – це буде менше. Ми будемо далі аналізувати ситуацію, якщо ми побачимо негативну тенденцію, то обмеження будемо звужувати", — вважає міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Присутній на засіданні Київський міський голова Віталій Кличко, автор заклику "досить шастать", підтримує суворі обмеження. Якщо перехворіє 80% населення, як прогнозують фахівці, три відсотки смертей обернуться значно страшнішою цифрою. 

Поки що, каже прем'єр Денис Шмигаль, Україна переживає епідемію за оптимістичним сценарієм. Карантин сьогодні подовжили до 22 травня. Залежно від ситуації з поширенням коронавірусу, його можуть продовжити і далі.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація