Карантин під сонцем: як в Україні готуються до пляжного сезону та чи безпечно відпочивати на воді

Карантин під сонцем: як в Україні готуються до пляжного сезону та чи безпечно відпочивати на воді

Фото: УНІАН

На думку епідеміологів, перебування у воді є менш небезпечним, аніж недотримання дистанції під час плавання.

Коли офіційно запрацюють пляжі, поки що невідомо, оскільки досі немає відповідного розпорядження, після якого їхню готовність мали б перевірити держпродспоживслужба та надзвичайники.

Це стандартна процедура, яку проводять щороку. Втім - через карантин змістилися терміни, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Пляжний сезон завжди відкривають при температурі води плюс 18 градусів. Та цього року і вода підвела - на пляжі Києва температура не більша за 12 градусів - та ще й карантин. Але підготовчі роботи тривають: вже встановлені кабінки для перевдягання й питні фонтани.

Ближче до житлових масивів - теж небагато відпочивальників на воді. Валерія з малим Яном два місяці не виходили за межі квартири, кажуть: "Це наша безпека". Нині на майже порожньому узбережжі годують голубів, бо від пляжного сезону цього літа вирішили добровільно відмовитися. "Не буду ходити, тому що з дитиною, тут буде повно народу, я боюся", - пояснює Валерія.

На стійкість до води коронавіруси світові вчені вже досліджували, щоправда, то були інші корони, але у них є дещо спільне і з нинішнім вірусом. Зокрема, як ті, так і сучасні дослідження показали, що коронавірус не стійкий до солоної морської води, а в купі з сонцем і поготів. Але до нинішнього коронавірусу ці наукові твердження на практиці не доведені.

У проточній воді річок підхопити коронавірус, кажуть епідеміологи, теж малоймовірно. Сильні течії швидко все зносять, а от щодо озер - у вчених є питання.

"Щодо сталої води, то можливість цих вод залежить від того, чи попадуть туди випорожнення. Скажімо так, вже доведено що стічні води можуть містити коронавірус, але скільки там може бути коронавірусу, як працюють очисні споруди, чи потрапить необхідна кількість того коронавірусу для зараження у пруди, озера - це невідомо", - каже заступниця директора Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Тетяна Сергеєва.

За її словами, вода менш небезпечна, аніж недотримання дистанції. На думку Сергеєвої, не варто підпливати до людини ближче, ніж на два метри. А от на березі на одну родину чи на людину, якщо хтось прийшов на пляж один - треба 10 квадратних метрів. Лише за таких умов можна забезпечити дистанцію. 

Хто і як контролюватиме дотримання соціальної дистанції у воді та на березі - комунальники ще не знають. Жодних рекомендацій вони не отримували, а самі розганяти людей не мають права.

"Для цього, можливо, будуть залучатися правоохоронні органи, які нам будуть допомогати, тому що у посадових інструкціях співробітників благоустрою немає цих повноважень, і в комунальників також немає. Для цього повинні долучатися саме спіробітники правоохоронних органів", - стверджує начальник служби утримання водних об'єктів Андрій Логвіненко.

Карантин під сонцем: чи готові українці виконувати нові правила перебування на пляжах

Карантин під сонцем: чи готові українці виконувати нові правила перебування на пляжах

Кореспондентка ТСН Валентина Доброта.

Повʼязані теми:

Наступна публікація