Карантин не зупинить пандемію: у ВООЗ назвали головний інструмент для боротьби з коронавірусом

Карантин не зупинить пандемію: у ВООЗ назвали головний інструмент для боротьби з коронавірусом

Фото: Associated Press

Найбільш важливо для кожної країни швидко реагувати на нові випадки інфікування та шукати людей, з якими контактували пацієнти.

Одним із ключових інструментів у боротьбі з пандемією COVID-19 є відстеження шляхів розповсюдження інфекції, зокрема пошук контактів інфікованих осіб.

Про це заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус, йдеться на сайті ВООЗ.

"Жодна країна не може контролювати свою епідемію, якщо вона не знає, де вірус", - пояснив очільник організації.

Натомість карантинні обмеження, за його словами, хоч і можуть допомогти зменшити кількість випадків передавання захворювання, не зупинять пандемію.

Гебреєсус додав, що відстеження шляхів розповсюдження коронавірусу "має важливе значення для пошуку та відокремлення випадків, а також для виявлення та карантування контактів" інфікованих.

Він зазначив, що найбільш ефективно із пошуком контактів можуть впоратися лише навчені працівники, які готові ходити "від дверей до дверей", щоби "виявляти контакти та розривати ланцюжки передачі". Мобільні застосунки, за його словами, також можуть допомогти.

"Відстеження контактів є важливим для кожної країни, у будь-якій ситуації. Воно може запобігти перетворенню окремих випадків на кластери, а кластерів на масштабну передачу", - зауважив гендиректор ВООЗ, додавши, що швидка реакція на нові випадки та кластери дозволяє країнам продовжувати відновлювати економіку.

"Звичайно, відстеження контактів не єдиний інструмент і повинно бути частиною всеосяжного пакету. Але воно є одним із найважливіших", - сказав Гебреєсус.

Раніше повідомлялося, що американські дослідники проаналізували різного виду маски і визначили ті, ефективність захисту яких найліпша.

Епідемія коронавірусу в Україні: влада планує розподілити території по зонах

Епідемія коронавірусу в Україні: влада планує розподілити території по зонах

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація