Карантин через коронавірус в Україні подовжили: за яких умов обмеження посилять

Карантин через коронавірус в Україні подовжили: за яких умов обмеження посилять

Фото: УНІАН

Маски, дезінфекція та соціальна дистанція з нами надовго.

Карантин в Україні продовжено до 31 липня. Число уражених - росте. Загалом за останні сім днів захворіло майже п'ять тисяч людей. Карантин залишається адаптивним: тобто кожен регіон, залежно від епідситуації, ухвалюватиме рішення про посилення чи послаблення карантинних заходів.

Що можуть обмежити і за яких обставин, – йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уряд  не лише продовжив дію адаптивного карантину, карантин взагалі можуть посилити. Маски, дезінфекція та соціальна дистанція з нами надовго. Урядовці власною поведінкою вирішили давати приклад співгромадянам. Тим, хто на засідання уряду прийшов без маски, роблять зауваження

Громадський транспорт - ще один слабкий ланцюг при коронавірусі. Щоб не було тисняви, кажуть в уряді, пасажирів має бути не більше, ніж сидячих місць. І пропонують змінити графіки роботи у різних галузях - це дозволить розтягнути ранкові та вечірні години пік. 

Подовження карантину: що можуть обмежити і за яких обставин

Подовження карантину: що можуть обмежити і за яких обставин

"Деякі з країн Європи це прийнятний варіант, коли годину початку роботи для різних галузей і підприємств будуть розтягнуті з 8 до 10 і пізніших годин тому звертаюся до міських голів – випустіть максимальну кількість транспорту на маршрути, за необхідності розробіть нові маршрути, але люди не повинні стояти в чергах", – закликав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Карантин, каже  прем'єр-міністр, – найефективніший спосіб протистояння поширенню вірусу. Негативна динаміка захворюваності йде паралельно з послабленням карантину .

Статистика смертності за останню добу - це ще один антирекорд: через коронавірусну хворобу померла 31 людина. Це - втричі більше, ніж напередодні. Число нових підтверджених випадків теж росте. За добу це 758 осіб.

Залежно від епідемситуації обмеження можуть посилюватися у певному регіоні. І вони можуть бути такі, якими були на початку карантину. 

Обмеження стосуватимуться:

  • спортивних, культурних, релігійних  та інших масових заходів
  • закладів, які надають  послуги з розміщення : готелі, хостели тощо
  • роботи  метрополітену,  садочків , закладів  харчування 
  • перевезення пасажирів  у всіх видах  сполучень
  • роботи  культурних закладів  та спортзалів 

Регіоном зі значним поширенням коронавірусу вважатиметься той, в якому буде наявна хоча б одна з таких ознак. 

"Головне – це завантаженні ліжок у закладах охорони здоров'я. Якщо вони перевищують 50 відсотків, то треба посилювати карантин. Середня кількість тестувань, яка проводиться, вона встановлена зараз на рівні не менше 24 на сто тисяч населення, потім коефіцієнт виявлення випадків інфікування показник зростання динаміки інфікування", – пояснює міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Але є і хороша новина. Україна розпочинає переговори про закупівлю вакцини проти COVID-19. За словами міністра охорони здоров'я, ідеться про британський препарат, робота над яким ще триває. Вакцину вже замовили Італія, Німеччина, Франція та Нідерланди. Україна теж стає в чергу.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація