Карантин через коронавірус: чи працюють українські ринки та як продавці обходять заборони

Карантин через коронавірус: чи працюють українські ринки та як продавці обходять заборони

Фото: ТСН

Ринки в Україні майже порожні, але працюють. А в деяких областях торгівлю категорично заборонили.

На початку тижня Міністерство охорони здоров'я видало документ, який, нібито, дозволяє знову відкрити ринки.

Пізніше там же заявили, що робити цього не рекомендують. Про те, чи триває торгівля, і як обходять заборони продавці базарів, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30

Майже порожні, але працюють. У Кропивницькому влада ринки не зачиняла. Продавати там від початку карантину можна, миючи засоби і харчі, щоправда, лише в герметичній упаковці. Адмінстрації базарів мають слідкувати за тим, щоб між продавцями і їхніми торговими точками була відстань, і час від часу проводити дезінфекцію.

"Вони мають забезпечувати санітарні норми щодо обмеження кількості людей, які знаходяться в приміщенні 20 кв. метрів на одну людину. Приміщення має забезпечувати знаходження людей на відстані не менш ніж півтора метри один від одного", - пояснює заступник міського голови Кропивницького Андрій Паливода.

А от на Рівненщині усі ринки зачинені вже понад два тижні. І в області, і в самому Рівному чиновники категоричні: дозволяти торгувати будь-чим на відкритому повітрі, поки пандемію не приборкано, не дадуть. Така ж ситуація у Сумах. Деякі депутати там спробували ініціювати поновлення торгівлі, однак, мер заявив, що це "не на часі". Принаймні, поки не пройде пік захворюваності. Його на Сумщині прогнозують на середину квітня.

"Не будуть зовсім ринки працювати. Багато людей з районів їдуть, з інших міст районних на центральний ринок – він не буде працювати. Все. Карантин повинен бути жорстким", - заявив міський голова міста Суми Олександр Лисенко.

Зачинили базари і на Донеччині. З вулиць женуть і стихійних торгівців. Але ті все одно виходять, кажуть, покупців мають.

"Я кір пережив спокійно на ногах. Карантин - це надумана ситуація. Я вважаю, що карантину немає. Маски не допомагають, це все заради політики", - впевнений перехожий маріуполець.

Робота базарів: чи йде торгівля і як продавці обходять заборони

Робота базарів: чи йде торгівля і як продавці обходять заборони

Два дні тому Міністерство охорони здоров'я видало постанову: відкрити ринки можна. За умов, що на 20 квадратних метрів має бути лише один покупець, між ятками з товаром - не менше трьох метрів, а між продавцем і покупцем - не менше, ніж півтора. Відповідальність за роботу базарів поклали на мерів міст. Підпис під постановою поставив головний санітарний лікар країни. Однак нещодавно заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що відкривати ринки не закликає.

"Закликаю не зловживати, а виконувати всі вимоги карантину. В разі, якщо є необхідність відкрити продуктовий ринок, виконувати всі вимоги, які описані в постанові головного санітарного лікаря", - пояснив Ляшко. 

Столичний мер ще напередодні повідомив, що у Києві базари не працюватимуть: "Щодо ринків, кількості людей на них і всього іншого, нагадаю: пам'ятаєте, звідки ситуація розігналась в місті Ухань?"

Офіційно київські базари дійсно зачинені, але є такі, що працюють на винос. Наприклад, на Подолі продавчиня сусіднього з Житнім ринком магазину має номери телефонів, за якими з базару можна замовити будь-що.

Кореспонденти ТСН Мар'яна Бухан, Олена Шворак, Анна Махно, Данило Солодов та Оксана Солодовник.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація