Канада схвалила вакцину від Pfizer та BioNTech на тлі різкого зростання хворих на коронавірус

Канада схвалила вакцину від Pfizer та BioNTech на тлі різкого зростання хворих на коронавірус

Фото: Associated Press

У Канаді напередодні різдвяних свят фіксують рекордні показники заражень коронавірусом.

Канада стала третьою країною світу, яка схвалила вакцину від COVID-19, розроблену американським фармацевтичним гігантом Pfizer Inc спільно з німецькою компанією BioNTech.

Про це із посиланням на Міністерство охорони здоров'я країни повідомляє The Guardian.

Зазначається, що препарат отримав тимчасовий дозвіл на використання, оскільки в Канаді напередодні різдвяних свят фіксують рекордні показники заражень коронавірусом.

"Канадці можуть бути впевнені, що процес перевірки був ретельним. У нас є надійні системи моніторингу. Міністерство охорони здоров'я із Агентством суспільної охорони здоров'я будуть уважно стежити за безпекою вакцини, як тільки вона з'явиться на ринку, і вживуть заходів у випадку виявлення будь-яких проблем з безпекою", - запевнили у відомстві.

Зазначимо, що вакцина від Pfizer та BioNTech вже схвалена Великою Британією та Байхрейном. Очікується, що вакцинація канадців розпочнеться наступного тижня. Першими щеплення отримають медпрацівники та співробітників будинків для людей похилого віку.

У цьому місяці Канада очікує до 249 тисяч доз препарату, а до березня - чотири мільйони доз. У канадському МОЗ зауважили, що вакцина призначена для людей, старших 16 років. Водночас її розробники проводять подальші клінічні випробування, і згодом вікові обмеження можуть змінитися.

Напередодні Різдва урядовці закликають громадян не подорожувати, оскільки кількість активних випадків зараження коронавірусом в країні перевищує 72 тисячі. Тим часом в Альберті - найбільш враженій пандемією провінції Канади, запровадили нові карантинні обмеження. 

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив надію на те, що значна частина країни буде щеплена до вересня. Тим часом в МОЗ розглядають ще трьох кандидатів у вакцини, зокрема від компанії Moderna.

Від початку спалаху новим коронавірусом заразилися 433 242 канадці. З них 12 954 пацієнти померли від ускладнень COVID-19, тоді як ще 347 819 - вилікувалися та виписалися з медзакладів.

Цього тижня Управління з санітарного нагляду за якістю продовольства та медикаментів Міністерства охорони здоров'я США (FDA) підтвердило, що вакцина від коронавірусу, розроблена Pfizer та BioNTech, суттєво захищає від COVID-19. Очікується, що голосування за схвалення вакцини відбудеться у четвер, 10 грудня.

Тим часом Велика Британія першою в світі розпочала масове щеплення від коронавірусу. Детальніше - за посиланням.

Раніше бізнесмен та один із засновників компанії Microsoft Білл Гейтс спрогнозував, що до весни 2021 року у світі з'являться шість затверджених та готових до розповсюдження вакцин від COVID-19.

Щеплення від COVID-19 в Україні: коли до нас доїдуть перші партії вакцини

Щеплення від COVID-19 в Україні: коли до нас доїдуть перші партії вакцини

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація