За словами прем'єра, навантаження на медичні заклади буде зростати.
Кабінет Міністрів виділив 572 млн гривень на забезпечення лікарень, що приймають пацієнтів з COVID-19, медичним киснем.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 9 жовтня.
“Будемо приймати проєкт про виділення субвенції на відповідні цілі. Наша мета, щоб більша кількість лікарень була забезпечена стаціонарним киснем або спеціалізованими апаратами. МОЗ поставило регіонам завдання, що 80% ліжок, які будуть приймати хворих на COVID-19, мають бути з підведеним киснем або обладнані автономними системами постачання кисню. Гроші на це виділяємо, ми повинні бути готовими на збільшення навантаження на медичні заклади”, - сказав Шмигаль.
За словами прем'єра, на ці потреби виділено 572 млн гривень.
Про критичну ситуацію з медичним киснем, який використовується в лікуванні хворих на COVID-19, вже заявляли в Одеському обласному клінічному медцентрі - так званій лікарні водників - його вистачить лише до кінця тижня, заявив головлікар. А це опорний заклад, куди шпиталізують хворих з тяжким та середнім перебігом коронавірусу з усієї області. Виявляється, з понеділка постачальник рідкого кисню не подовжує угоду з Одеською областю, бо підприємству не вистачає потужностей. Тож область шукає нового постачальника.
Своєю чергою, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що МОЗ готовий у стислі терміни сертифікувати виробників медичного кисню.